Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz ohledně živnosti  (Přečteno 1931 krát)

BMW

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dotaz ohledně živnosti
« kdy: Březen 14, 2011 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, chci si založit řemeslnou živnost v oboru zámečnictví , sem vyučený zámečník a údržba , mám školu dokončenou s výučním listem, při studiu se mi dostala nabídka udělat si svářečský průkaz tak sem si ho udělal. Praxi ve svařování a zámečnictví mám dohromady 2 roky , vyučený v tomto oboru sem 4 roky. Budou nějaké problémy ohledně dostání živnostenského listu nebo to bude v pohodě ? Ptám se proto protože je mi líto zase dát zbytečně 1000kč aby mi řekli na ŽÚ že nemám nárok, to radši těch 1000kč propiju a budu ztoho něco mít než nechtěně slyšené slovo - nemáte nárok, chybí vám praxe ještě.Děkuji za odpověď - Lukáš.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz ohledně živnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2011 »

Pokud jste vyučený zámečník, tak byste při získávání živnostenského oprávnění neměl mít žádný problém.
Uznávání vzdělání a odborné praxe je ale plně v kompetenci živnostenského úřadu, raději se napřed informujte na ŽÚ.
IP zaznamenána

Lucie W.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Dotaz ohledně živnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2012 »

Dobrý den,

1. listopadu jsem zahájila živnostenské podnikání(hlavní činnost) a nyní, když se blíží termíny daňových přiznání apod. jsem lehce nervózní. Neustále hledám na webu, co vše musím udělat, abych na nic nezapoměla, ale stále tak trochu tápu. Chtěla bych se tedy zeptat na několik věcí, budu raději, když mi to vysvětlí někdo zkušený tzv. po lopatě:

1.) Založila jsem si celkem tři živnosti, ale příjmy jsem do konce roku měla jen v jedné z nich. Musím vyplňovat nějaké přehledy i k těm, u kteréch jsem neměla žádné příjmy?

2.) Hlavně bych se chtěla zeptat na to, co všechno musím vyplnit a do kdy podat. Nejsem si úplně se vším jistá, zda to platí i pro mě. Ráda bych uplatňovala paušální výdaje.

3.) Bude problém, když mám zatím větší výdaje než-li příjmy?

4.) Podnikám v tvorbě www stránek a k tomu nabízím fotografování a tvorbu grafiky (například vizitky, letáčky, apod.), z živností mám  \"Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií,...\" a \"fotografické služby\". Musím si založit i živnost zaměřenou na grafiku (jde mi hlavně o ty vizitky atd.)?

5.) A ještě, není mi jasné, do jaké skupiny výdajů patřím, pokud chci uplatňovat paušální výdaje, mám namysli %. 60%?

Nejsem plátce DPH.

Tak, snad je to vše na co jsem se chtěla zeptat. Předem moc děkuji za odpověď :-)
IP zaznamenána

snurka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dotaz ohledně živnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 03, 2012 »

Dobrý den, zpracovávám daňové přiznání. Manžel je OSVČ - zámečník i podle ŽL. Většinu příjmů má ze zámečnictví, ovšem já jsem 4 měsíce na jeho živnostenský list prováděla práci z domu na \"smlouvu o zprostředkování\". Dělá to cca 4tis., on má cca 250tis. Já jsem na MD od roku 2010. Jak z toho ven? nemá na zprostředkovatelství oprávnění. Bylo mi razeno udělat to na spolupracující osobu, ale mám pocit že tam narážím na stejný problém s živn. oprávněním. Je nutné to rozdělit kvůli paušálním výdajům. Nedokážu vyhodnotit jaké řešení je nejlepší. Mnohokrát děkuji, E.
IP zaznamenána
Stran: [1]