Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Z vedlejší činnosti (student) na hlavní - kde hlásti změnu?  (Přečteno 1244 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51

Dobrý den,

jako student jsem vlastnil ŽL (vedlejší činnost), nedávno jsem školu přerušil tudíž bych měl mít ŽL jako hlavní činnost, musím začít platit sociální, zdravotní apod. Co vše musím s touto změnou zařídit a oběhat? Kde všude se musím registrovat, přeregistrovat, nahlásti apod.? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Přerušení studia jste měl nahlásit zdravotní pojišťovně, zřejmě už to udělala škola, raději tam zajděte nebo alespoň zavolejte. Na OSSZ nemusíte nic hlásit, stačí začít platit zálohy z minimálního vyměřovacího základu.
IP zaznamenána

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51

Citace: Zdena
Přerušení studia jste měl nahlásit zdravotní pojišťovně, zřejmě už to udělala škola, raději tam zajděte nebo alespoň zavolejte. Na OSSZ nemusíte nic hlásit, stačí začít platit zálohy z minimálního vyměřovacího základu.
K tomu abych platil min. vyměřovací základ jim ale nějak dát vědět musím ne? + neměl bych na živ.úřadu nahlásit, že už nejsem student, tudíž nemůžu mít ŽL na vedlejší činnost, ale na hlavní?

Jinak jak jsem pochopil, tak na finanční úřad nemusím vůbec, tam to jde mimo ně? Díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Živnostenskému úřadu je jedno, zda jste student, živnosti se nerozdělují na hlavní a vedlejší. ŽÚ a FÚ jdou mimo vás. Na OSSZ nemusíte, ale jestli chcete, klidně tam zajděte, nebo jim písemně oznamte změnu.
IP zaznamenána
Stran: [1]