Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: Silniční daň  (Přečteno 103966 krát)

Cermanová

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #30 kdy: Leden 16, 2008 »

Chci se ujistit, že odpis udělám správně.Dodávka používaná k podnikání. Je zařazená do  druhé odpisové skupiny, tudíž ji budu odepisovat 5 let, v prvním roce 11%, v dalších 22.25%.Je to tak správně ?
IP zaznamenána

Evelinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Silniční daň
« Odpověď #31 kdy: Leden 16, 2008 »

Dobry den,

chtela jsem se radeji jeste ujistit. Jeden takovy prispevek uz tu byl zodpovezeny, ale jenom tak pro presnost. Letos jsme vlozili do podnikani dve auta, jedno je osobni, ktere se pouziva kazdy mesic, ale druhe je nakladni a pouziva se jenom pri vozeni vetsich veci, ne vzdy kazdy mesic, uctovali jsme v roce 2007 do zaloh sazbu 25,- Kc/den, ale cetla jsem tu, ze tato sazba lze uplatnit pouze pro zamestnance? Jeste se chci zeptat, pokud mame tedy auto v podnikani, musime tedy platit rocni sazbu a co kdyz to auto nepouzivame nektery mesic, i tak musime ten mesic zaplatit? Dekuji predem a preji hezky den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #32 kdy: Leden 16, 2008 »

Citace: Cermanová
Chci se ujistit, že odpis udělám správně.Dodávka používaná k podnikání. Je zařazená do  druhé odpisové skupiny, tudíž ji budu odepisovat 5 let, v prvním roce 11%, v dalších 22.25%.Je to tak správně ?
Jestli se jedná o vozidlo, zařazené v roce 2008, tak ano.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #33 kdy: Leden 16, 2008 »

Citace: Evelinka
Dobry den,

chtela jsem se radeji jeste ujistit. Jeden takovy prispevek uz tu byl zodpovezeny, ale jenom tak pro presnost. Letos jsme vlozili do podnikani dve auta, jedno je osobni, ktere se pouziva kazdy mesic, ale druhe je nakladni a pouziva se jenom pri vozeni vetsich veci, ne vzdy kazdy mesic, uctovali jsme v roce 2007 do zaloh sazbu 25,- Kc/den, ale cetla jsem tu, ze tato sazba lze uplatnit pouze pro zamestnance? Jeste se chci zeptat, pokud mame tedy auto v podnikani, musime tedy platit rocni sazbu a co kdyz to auto nepouzivame nektery mesic, i tak musime ten mesic zaplatit? Dekuji predem a preji hezky den
Sazbu 25,- Kč denně opravdu můžete použít jen tehdy, když vyplácíte cestovní náhrady zaměstnanci - vyplývá to z § 6, odst. 4 zákona o dani silniční.
V ostatních případech je nutné platit SD podle roční sazby. U osobního auta platíte daň jen v měsících, ve kterých jste auto používali k podnikání (třeba jen 1 den). U nákladního auta, které je určené výhradně k přepravě nákladů, je důležitá jeho nejvyšší povolená hmotnost. Při hmotnosti do 12 tun také platíte SD pouze v měsících, ve kterých bylo používáno k podnikání. Při hmotnosti 12 t a vyšší už musíte platit SD celý rok, nebo odevzdat registrační značky do depozita.
IP zaznamenána

Radek

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #34 kdy: Leden 19, 2008 »

Dobrý den.
Přemýšlím o založení živnosti v oboru autodoprava,jen transita tj. do 3,5T a jít smluvně pracovat pod jednu velkou rozvážkovou službu.
Zajímalo by mě,do jaké skupiny živností patří autodoprava,zda do skupiny živností ohlašovacích,řemeslných atd.
Také by mě zajímalo,zda při koupi dodávky,kterou koupit musím je možné učinit nějaké výhodné odpočty.
Chtěl bych začít vlastně od začátku,byl bych rád,kdyby se mi ozval někdo,kdo autodopravu již provozuje a poradil mi co a jak.
Skrze daně jsem taky naprostý amatér,vaše stránka mi hodně pomohla pochopit co a jak,ale uvítal bych zkušenosti nějakého zaběhlého podnikatele.
Prosím,kdyby byl někdo tak ochotný a poradil mi,mail mám jasnej.86@seznam.cz .

Moc vám děkuji za odpověď na mé otázky.

Radek
IP zaznamenána

Heli

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #35 kdy: Leden 20, 2008 »

Dobrý večer manžel začíná podnikat ve stavebnictví a bude zřejmě potřebovat soukromé auto k práci a mám dotaz jak postupovat v úplném začátku jak auto zařadit do účetnictví  a jak účtovat. Prosím o radu jak začít. Mnohokrát děkuji Heli
IP zaznamenána

Šrámková Blanka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #36 kdy: Leden 21, 2008 »

Dobrý den, od ledna 2007 jsem se přihlásila na FÚ a obdržela Osvědčení o registraci a své DIČ, dále jsem se přihlásila na příslušné správě ZP a SP. Měla jsem v úmyslu spolupracovat s manželem, který je živnostník. Chtěla bych se tedy zeptat, zda můžu v daňovém přiznání uplatnit společné zdanění manželů. Živnostenský list nemám a ani žádné příjmy.

Děkuji
IP zaznamenána

Josef

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #37 kdy: Leden 21, 2008 »

Začínám podnikat a pro cesty za zákazníky používám automobil který vlastní moje přítelkyně. Jak mám postupovat, abych mohl uplatnit náklady spojené s jeho provozem ve svých výdajích. Zároveň bych chtěl uhradit přítelkyni náklady na amortizaci automobilu alespoň ve výši stanovené pro propoužití vlastního automobilu (na rok 2008 4,10 Kč/km). Bude muset přítelkyně takto přijaté peníze někde vykazovat a zdaňovat?
IP zaznamenána

Diana

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #38 kdy: Leden 24, 2008 »

Dobrý den, prosím Vás o radu, začínáme podnikat, v prosinci 2007 jsme koupili nákladní automobil 3,5 t, r. v. , 2000,  v jaké výši si mohu uplatnit odpisy za rok 2007?
Ještě bych měla jednu prosbu, pokud vkládám osobní automobil do podnikání, stačí  kupní smlouva, nebo je nutné doložit odborný odhad? Za odpověď předem mnohokrát dík.
IP zaznamenána

Lenka1

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #39 kdy: Leden 24, 2008 »

Koupili jsme si nákladní přívěs za osobní auto.Hmotnostdo 750kg,kategorie 01,po odečtení DPH jsme to účtovali jako DKP. Musíme platit silniční daň? Děkuji
IP zaznamenána

Radek

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #40 kdy: Leden 24, 2008 »

Dobrý den!Jsem jednatel v s.r.o.,máme auto ve firmě,neuplatňujeme na něj odpisy,píšeme si jen cesťaky z místa bydliště do provozovny!Budeme však zajíždět pro zaměstnance do vedlejšího města!Prosím o radu zda si i tyto kilometry,cca 30,můžu odepsat a za jakých podmínek!Děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

Svatka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #41 kdy: Leden 25, 2008 »

Dobrý den, prosím o radu. K 31.12.2007 byla ukončena podnikatelská činnost. Osobní automobil byl používán k podnikatelské činnosti. Jeho hodnota je asi 80 000,- Kč. Leasing byl ukončen v roce 2005. Podávám daňové přiznání za rok 2007, musím v příjmech nějak zohlednit cenu osobního automobilu a zaplatit za něj daň? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #42 kdy: Leden 25, 2008 »

Nejsem si jistá, zda dobře chápu dotaz, raději se zeptám:-)  Automobil byl pořízen formou leasingu, splátky nájemného byly uplatňovány jako výdaj na podnikání, po ukončení finančního pronájmu byl zařazen do obchodního majetku podnikatele a setrval tam do 31. 12. 2007. Hodnotou 80 tis. Kč zřejmě myslíte cenu, za kterou byste vozidlo v současné době prodali.
Pokud je to tak, jak píši, pak jednoduše vozidlo vyřadíte z obchodního majetku do osobního užívání a nic nezdaňujete. Kdybyste později auto prodávali a v době prodeje ještě neuplynulo 5 let od jeho vyřazení z obch. majetku, pak byste museli příjem z prodeje zdanit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #43 kdy: Leden 25, 2008 »

Citace: Lenka1
Koupili jsme si nákladní přívěs za osobní auto.Hmotnostdo 750kg,kategorie 01,po odečtení DPH jsme to účtovali jako DKP. Musíme platit silniční daň? Děkuji
Silniční daň se platí i z přívěsných vozíků. Platíte jen za měsíce, ve kterých bylo přívěsné vozidlo používáno v přímé souvislosti s podnikáním.
IP zaznamenána

Eva

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #44 kdy: Leden 26, 2008 »

Mám připomínku:
Domnívám se, že v sekci Pohonné hmoty a jejich průměrná cena, v tabulce pro zaměstnance rok 2007,
jsou uvedeny jiné hodnoty nežli uvádí vyhl.MPSV č. 577/2006 platná od 1.1.2007 pro rok 2007. Rok 2008 je OK.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8