Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: Silniční daň  (Přečteno 104021 krát)

Svatka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #45 kdy: Leden 26, 2008 »

Martino,
děkuji za odpověď, otázka byla myšlena přesně tak, jak jste na ni odpověděla. Díky Svatka.
IP zaznamenána

Lenca

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #46 kdy: Leden 28, 2008 »

Dobry den, mam dotaz ohledne silnicni dane: za ktere mesice mam dan zaplatit, pokud jsem osobni automobil urceny k podnikani koupila 24.5.2007 a prodala 3.10.2007 (za kveten - rijen)? A pokud mam automobil na leasing, plati silnicni dan leasingova spolecnost nebo ja? Dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

Bohuslav

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #47 kdy: Leden 28, 2008 »

Já Vás zdravím,měl bych dotaz.Začal jsem podnikat v polovině ledna letošního roku a používam auto k praci.Slyšel jsem,že mám platit silníční daň,čtvrtletně,ale nevím kdy mám začít platit tu daň za letošní rok zda ještě do konce měsíce ledna nebo až příští rok.Pokud příští rok tak proč jí mam platit čtvrtletně a né celou částku.A zajímalo by mě tež jakou častku bych měl platit,když vlastnim Š.Felicie o obsahu1,3 litru.Předem děkuji za odpověď.Z pozdravem p.Bohuslav P.
IP zaznamenána

Hana Schindlerová

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #48 kdy: Leden 30, 2008 »

Prosím o radu. Kamarád podniká jako autodopravce, nákladní auto nemá vložené do majetku. Nyní si pořídil do auta navigaci - mohu ji dát do nákladů? A co pojištění nákladu a ubytování? Jdou do nákladů? Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #49 kdy: Leden 30, 2008 »

Citace: Bohuslav
Já Vás zdravím,měl bych dotaz.Začal jsem podnikat v polovině ledna letošního roku a používam auto k praci.Slyšel jsem,že mám platit silníční daň,čtvrtletně,ale nevím kdy mám začít platit tu daň za letošní rok zda ještě do konce měsíce ledna nebo až příští rok.Pokud příští rok tak proč jí mam platit čtvrtletně a né celou částku.A zajímalo by mě tež jakou častku bych měl platit,když vlastnim Š.Felicie o obsahu1,3 litru.Předem děkuji za odpověď.Z pozdravem p.Bohuslav P.
Zaregistrujte se na svém FÚ jako plátce silniční daně. Daň na letošní rok budete platit letos (pokud zvolíte zálohy, tak za leden - listopad), příští rok v lednu budete podávat daňové přiznání za rok 2008 a případně doplácet zálohy.
Zálohové období je čtvrtletní, první záloha je splatná do 15. dubna 2008. Jestli se vám nechce nosit v hlavě termíny záloh, tak rovnou pošlete platbu na celý rok. Za svoji Felinu budete platit silniční daň ve výši 2 400 Kč ročně.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #50 kdy: Leden 30, 2008 »

Citace: Lenca
Dobry den, mam dotaz ohledne silnicni dane: za ktere mesice mam dan zaplatit, pokud jsem osobni automobil urceny k podnikani koupila 24.5.2007 a prodala 3.10.2007 (za kveten - rijen)? A pokud mam automobil na leasing, plati silnicni dan leasingova spolecnost nebo ja? Dekuji za odpoved.
Pokud byl automobil používán k podnikání třeba jen 1 den v květnu, pak je třeba zaplatit SD i za tento měsíc, totéž platí o říjnu. U leasingu platí SD nájemce, je zapsán ve velkém TP jako držitel vozidla.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #51 kdy: Leden 30, 2008 »

Citace: Diana
Dobrý den, prosím Vás o radu, začínáme podnikat, v prosinci 2007 jsme koupili nákladní automobil 3,5 t, r. v. , 2000,  v jaké výši si mohu uplatnit odpisy za rok 2007?
Ještě bych měla jednu prosbu, pokud vkládám osobní automobil do podnikání, stačí  kupní smlouva, nebo je nutné doložit odborný odhad? Za odpověď předem mnohokrát dík.
Odpisy za rok 2007 můžete uplatnit v plné výši dle zákona o daních z příjmů. Při rovnoměrném odpisování 11% vstupní ceny, při zrychleném odpisu koeficient 5.
Automobil, který jste pořídili úplatně a neuplynul 1 rok mezi pořízením a vložením do OM, vkládáte v ceně, za který jste jej skutečně pořídili (kupní smlouva + doklad o zaplacení). Pokud mezi koupí auta a jeho vložením do OM uplynula delší doba, tak bude  třeba ocenit reprodukční cenou, nejlépe znaleckým posudkem. To platí v případě, že byste chtěli uplatňovat odpisy. Jinak ale také můžete jednoduše vložit do OM pouze zápisem na kartu majetku - bez ocenění.
IP zaznamenána

Marek

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #52 kdy: Únor 04, 2008 »

Dobry den, jsem OSVC a mam osobni auto koupene na leasing. Leasingove splatky si odecitam jako naklad a vraci mi DPH, jelikoz je auto vedene jako N1. Mohu v tomto pripade vyuzit pausalni naklady na provoz vozidla a jednou rocne se podivat na prumernou cenu benzinu a podle knihy jizd vypocitat naklady nebo musim v tomto pripade mit schovane vsechny doklady o nakupu benzinu?
Omlouvam se, ale moc se nevyznam v terminu \"mám auto zahrnuté v majetku pro podnikání\" je to prave toto?
Dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #53 kdy: Únor 04, 2008 »

Do obchodního majetku můžete vložit pouze věc, která vám patří. Po dobu leasingu je vozidlo  v majetku leasingové společnosti a vy je máte zatím jenom v nájmu. Při uplatňování výdajů proto postupujete podle § 24, odst. 2, písm. k), bod 4. zákona o daních z příjmů - veškeré výdaje musíte, bohužel, prokázat doklady.
IP zaznamenána

Janina

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #54 kdy: Únor 04, 2008 »

Dobrý den, moje známá si příležitostně přivydělává jako OSVČ. Zhruba 4 x do roka absolvuje služební cestu osobním automobilem po ČR. Má možnost jeho zapůjčení od rodičů. Chtěla jsem se zeptat, jestli si může dát plně do daňových výdajů výdaj na nákup dálniční známky a dále pak výdaje na PHM v souvislosti s cestou, aniž by platila silniční daň. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Hanka K.

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #55 kdy: Únor 05, 2008 »

Děkuji moc za odpověď (2.2.2008, 23:26h.) Prosím Vás ještě o upřesnění, zda to, že auto je společným jměním manželů musí být nějak uvedeno v Technickém průkaze vozidla, či zda je to dáno automaticky tím, že bylo pořízeno v době, kdy jsme již byli manželé? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #56 kdy: Únor 06, 2008 »

Je to dáno automaticky.
IP zaznamenána

Jiřina

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #57 kdy: Únor 15, 2008 »

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně osvobození od placení silniční daně. Jsme nezisková organizace - občanské sdružení, které sváží zdravotně postižené děti do školy a zpět. Máme uzavřenou s leasingovou společností (ta je majitelem auta) smlouvu, kde nám bude přeúčtovávat silniční daň,zákonné pojištění i havarijní. Ze strany  společnosti chápu, že silniční daň platit musí. Mohli bychom požádat o osvobození silniční daně, když nejsme majiteli auta, protože auto slouží výhradně pro přepravu zdravotně postižených dětí do školy a zpět. Nebo je možné, aby leasingová společnost mohla požádat o tuto vyjímku o osvobození placení silniční daně z důvodu, že auto má v pronájmu nezisková organizace pro svoz zdravotně  postižených. Děkuji za  odpověď.
IP zaznamenána

Standa

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #58 kdy: Únor 19, 2008 »

Mám OA nezahrnuté do majetku firmy(tedy soukromé), obsah 1200 ccm a v podnikání ho pužívám cca 5x v měsíci.
V loňském roce jsem vedl knihu jízd, ale neplatil SD. Chtěl bych tyto jízdy dát dát do nákladů (3,80/1km). Je to ještě možné a jak mám postupovat ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #59 kdy: Únor 19, 2008 »

Zaregistujte se na FÚ k dani silniční, u nás bez problémů registrují i zpětně. SD za rok 2007 jste měl zaplatit ve výši 1.800,- Kč (platí se čtvrtletní zálohy), úrok z prodlení tedy nebude vysoký, max. tři stovky.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8