Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje pouze pro část činností  (Přečteno 1024 krát)

Marcus Flintus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,

jsem webdesignerem, pracuji na ŽL a vyplácí se mi být neplátcem dph a jet na paušální výdaje, takže si vedu jenom příjmy. Rád bych však rozjel nový projekt (řekněme e-shop), pro který je však čistě nutné vést klasickou daňovou evidenci - příjmy a výdaje (a nejspíš být i plátcem dph), neboť jde o nákup a prodej zboží.

Protože nepředpokládám, že by se v krátké době pro mě měl projekt stát hlavním zdrojem příjmů, považoval bych odstoupení od paušálních výdajů a stát se plátcem DPH za dosti nevýhodné. Zapojit tento projekt mezi své další činnosti by mi zřejmě dosti zvedlo příjmy, ale i výdaje, které by se ale přesto nad 60% nedostaly, takže je to pro mě opět nevýhodné. Chci se tedy zeptat: mám nějakou možnost, jak tyto činnosti oddělit?

Napadlo mě za tímto účelem založit právnickou osobu, jenže kapitálová společnost by byl zbytečný a příliš robustní aparát (ať už z hlediska účetnictví, tak z hlediska potřebného kapitálu), osobní společnost má tentýž problém a navíc k jejímu vzniku je třeba alespoň 2 osob (jestli se nemýlím).

Nebo existuje ještě jiná možnost o které nevím?

Děkuji,
MF
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Paušální výdaje pouze pro část činností
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2011 »

1. Jestliže máte příjmy z podnikání dle §7 a provozujete dvě různé aktivity, musí být způsob prokazování výdajů stejný (buď DE na všechno, nebo výdaje prcentem také na všechno)
2 Obchodní společnost (s.r.o.) můžete založit sám - jednatel i společník v jedné osobě. Samozřejmě s tím souvisí povinnost vést podvojné účetnictví.
IP zaznamenána
Stran: [1]