Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dan z prijmu - prodej nemovitosti  (Přečteno 2952 krát)

aladin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« kdy: Říjen 24, 2009 »

Dobry den.

V nejblizsi dobe budu  prodavat nejaky pozemky za cca 500 000.Dan 3 procenta za prevod zaplatim,to je jasne,ale musim zaplatit i nejakou dan z toho \"prijmu\"?Nebo se na to dan nevztahuje?
A pokud se vztahuje tak kolik dani zaplatim?

dekuji za odpoved.

S pozdravem aladin
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2009 »

Daň z příjmů byste platil v případě, že prodáváte pozemky, které vlastníte po dobu kratší, než 5 let. Pokud prodáváte pozemky zděděné po příbuzném v řadě přímé (rodiče, prarodiče), nebo po manželce, tak se doba pěti let zkracuje o dobu, po kterou byly pozemky ve vlastnictví zůstavitele. Sazba daně z příjmů činí 15%.

Příjem z prodeje pozemků, které jste vlastnil déle než 5 let (případně je po tuto dobu vlastnil zůstavitel) je od daně z příjmů osvobozen.
IP zaznamenána

janostrov2008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 11, 2009 »

Dobrý den,
v roce 2005 jsem prodal nemovitost , kterou jsem vlastnil zhruba rok.
Nemovitost jsem prodal o 150 tis. dráž než jsem jí koupil. Může
mi ještě finanční úřad vyměřit nějakou daň a popřípadě jakou.
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 11, 2009 »

Rok 2005 nedoměří, lhůta pro vyměření či doměření už uplynula.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 12, 2009 »

Daň za rok 2006 ještě může být doměřena. Výši daně neumím odhadnout, v roce 2006 byla sazba daně progresivní, takže záleží na vašich celkových příjmech za rok.

Pokud znáte své příjmy za rok 2006, tak si můžete otevřít formulář daňového přiznání zde:
http://www.danovapriznani.cz/
hledejte Formuláře platné pro zdaňovací období roku 2006, Přiznání k dani z příjmů fyzických osob typu B.
Po zadání všech údajů vám formulář vypočítá výši daně. Příjmy z prodeje nemovitosti zdaňujete podle § 10 zákona o daních z příjmů, zapisují se do přílohy č. 2. V nejhorším případě zaplatíte 32% z rozdílu příjmů a výdajů (do výdajů si započítejte i daň z převodu nemovitosti, kterou jste zřejmě platil a případné další výdaje spojené s prodejem, například cenu za odhad, nebo za právní služby) a k tomu úroky z prodlení.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dan z prijmu - prodej nemovitosti
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 13, 2009 »

Do konce letošního roku musí být učiněn úkon směřující k vyměření daně nebo jejímu dodatečnému stanovení. To určitě stihnou (kdybyste nereagoval na telefonickou výzvu, tak vám ji do konce roku stihnou doručit) a tím se rozběhne další tříletá lhůta.
IP zaznamenána
Stran: [1]