Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Opravné daňové přiznání  (Přečteno 2003 krát)

Zrzka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Opravné daňové přiznání
« kdy: Únor 18, 2012 »

Za rok 2010 jsem z faktur zapomněla odstranit výdaje, které nesouvisely s podnikáním. Je to pár desítek korun. Stačí napsat jen opravné DP nebo něco víc a musím platit nějakou pokutu? Přišla jsem na to až když jsem kontrolovala letošní daň. evidenci. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

mona29

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Opravné daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2012 »

Zdravím,

nevím o jakou částku se jedná.

Každopádně by jste měla podat né opravný daňový doklad ale dodatečné přiznání za r 2010.
/opravný daňový doklad se podává do podání daňového období tj. buď do 31.3. nebo do 30.6.20111/

Nevím taky, jestli Vám vznikla povinnost zaplacení daně nebo jste byla ve ztrátě.

Pokutu nebudute platit, jestliže dobře vyplníte dodatečné přiznání, datum napiště kdy jste to zjistila ale tak, aby to souhlasilo z datem podání / rozmezí osm dnů/

Monika
IP zaznamenána

Cashi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Opravné daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2012 »

Dobrý večer. Rád bych se zeptal, zda mám něco dělat, když jsem při vyplňování DP za rok 2011 zjistil, že jsem si do příjmů za rok 2010 započítal i příjmy za rok 2009. Jednoduše - v roce 2010 jsem měl příjem jako OSVČ (vedlejší činnost) 50. tisíc Kč, ale měl jsem mít jen 46.500. Tudíž jsem doplácel i více na daních. Musím podávat opravné DP, i když to už je rok? Mám vůbec nějaký nárok, aby se mi to vrátilo zpět, nebo to mám prostě zahrnout do výdajů za rok 2011??? děkuji...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opravné daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2012 »

Můžete podat dodatečné daňové přiznání za rok 2010, nebo se smířit s tím, že jste zaplatil více, než jste musel. Nárok na vrácení není automatický, k dodatečnému přiznání se přikládá zdůvodnění, proč zpětně snižujete daň. Je možné, že FÚ snížení daně neuzná, neboť nevyšly najevo žádné nové skutečnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]