Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vzájemný zápočet  (Přečteno 2106 krát)

Lenkaaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Vzájemný zápočet
« kdy: Březen 12, 2012 »

Dobrý den, prosím o radu, nějak jsem se zamotala do vzájemného zápočtu. Vedu DE a jsem plátce DPH. 30.12.2011 jsem odsouhlasila vzájemný zápočet, měla jsem u firmy pohledávku 6129,- s DPH a k nim jsem měla závazek 3630,- s DPH. Jak to má být správně zaznamenané v peněžním deníku? DPH jsem odvedla loni, ale co s tím zbytkem (2499,-) který mi zaplatili v lednu? Jak to mám započítat do výdajů při sestavování daňového přiznání? Moc prosím o radu.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Vzájemný zápočet
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2012 »

Závazek dáte celý do výdajů a pohledávku do výše 3 630 Kč do příjmů roku 2011 ( samozřejmě bez DPH).
 V peněžním deníku bez pohybu Kč.

 Zbývající částka 2 499 Kč bude pohledávkou k 31.12.2011 a v 01/2012 příjmem.
IP zaznamenána

Lenkaaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Vzájemný zápočet
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2012 »

Takže stačí, když si ten zápočet napíšu na papír a na konci roku (když budu dělat daňové přiznání) tak to přičtu k příjmům a odečtu od výdajů? A co s DPH to klasicky rozdělím?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Vzájemný zápočet
« Odpověď #3 kdy: Březen 13, 2012 »

Pokud jsou pohledávka i závazek Př, Vý ovl.ZD a u závazku byl nárokován odpočet DPH:

pohledávka - DPH klasicky ( měla by být zápočtem pokryta celá, ať už 10% nebo 20 %)  a částka, která zbývá do výše 3 630 Kč = příjem
závazek      - klasicky DPH a výdaj ( zápočtem byl pokryt = uhrazen )

K příjmům připočtete částku 3 630 - DPH , zbývající částka 2 499 Kč bude CELÁ příjmem 01/2012  
K výdajům připočtete částku 3 630 - DPH
IP zaznamenána
Stran: [1]