Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přenesení daňové povinnosti v praxi  (Přečteno 3010 krát)

zelva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přenesení daňové povinnosti v praxi
« kdy: Prosinec 15, 2011 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v případě, že přijmu od subdodavatele plátce dph fakturu za stavební práce, nebude vyčíslena daň, a já tyto subdodávky budu fakturovat dále, jak to tedy bude s dph. přenesu tuto daň na další konečný subjekt nebo odvádím dph já? Děkuji za odpověď, nemám v tom moc jasno.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přenesení daňové povinnosti v praxi
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Záleží na tom, komu budete fakturovat. Daňovou povinnost můžete přenést pouze na plátce. Pokud budete fakturovat neplátci, tak s DPH.
U plátců byste se měli zajímat, zda plnění použijí pouze pro svoji ekonomickou činnost, např. objednatel FO plátce DPH může pořizovat jen pro svoji osobní spotřebu, nebo obec může pořizovat pro činnosti, které souvisejí jen s výkonem veřejné správy, v těchto případech byste měli fakturovat s daní. Pokud objednali pro smíšené účely (FO plátce pro podnikání i soukromou spotřebu), tak fakturujete bez daně.
IP zaznamenána

zelva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přenesení daňové povinnosti v praxi
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 15, 2011 »

moc děkuji za rychlou odpověď, fakturace přijaté subdodávky bude také plátci, takže nás se dph vůbec týkat nebude, jen přenesu daň na konečný subjekt jestli tomu dobře rozumím. Podávám nějaké jiné hlášení FÚ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přenesení daňové povinnosti v praxi
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Přijmete fakturu od subky: vypočítáte DPH, přiznáte na ř. 10 nebo 11, zároveň si uplatníte nárok na odpočet na ř. 43 nebo 44. Spolu s přiznáním podáte výpis z evidence z pozice odběratele (uvedete DUZP, DIČ dodavatele, kód plnění 4, základ daně. Co faktura, to řádek.).

Vyfakturujete konečnému subjektu: faktura bez DPH s upozorněním, že daň je povinen přiznat a zaplatit příjemce plnění. V přiznání vykážete na řádku 25. Spolu s přiznáním podáte další výpis z evidence, tentokrát z pozice dodavatele.
IP zaznamenána

zelva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přenesení daňové povinnosti v praxi
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Moc děkuji, já si to sice myslela, ale dnes na školení mě vše trochu zmátlo.
IP zaznamenána
Stran: [1]