Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňový poradce, účetní - zřízení živnostenského oprávnění  (Přečteno 1602 krát)

lexus300

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Vážení přátelé,
obracím se na Vás s žádostí o pomoc.

Pojal jsem v úmysl osamostatnit se a provozovat služby daňového poradce, účetního
na vlastní triko.

Jsem ale na úplném začátku, snad mi odpustíte amatérské dotazy.

Jde mi o to, jak při registraci na živnostenském úřadě prokáži povinnou, v mém případě
5letou praxi v oboru? (mám SŠ vzdělání zakončené maturitní zkouškou z Obchodní akademie
kde jsem samozřejmě maturoval jak z daní, tak z účetnictví, takže předpokládám, že pro mne
platí hranice 5leté praxe)

Teď mi jen jde o to, jak potvrdit mojí praxi? Respektive co vše se myslí jako praxe?

Omlouvám se za poněkud krkolomné otázky, snad se mezi Vámi najde dobrá duše, která
mi napoví.

Díky

N.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Tak na daňového poradce to nebude, ale můžete zkusit živnost vázanou: Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Pokud jste pracoval na nějaké účetní pozici (je jedno jaké, třeba mzdový nebo skladový účetní), tak si vyžádejte od zaměstnavatele potvrzení o délce praxe. Uznávání odborné praxe a požadavky na způsob jejího prokazování jsou plně v kompetenci živnostenského úřadu. Nejlépe uděláte, když se zeptáte přímo tam. Pokud byste nebyl schopen doložit pětiletou praxi, tak můžete provozovat živnost prostřednictvím odpovědného zástupce. To znamená, že si najdete někoho, kdo splňuje podmínky pro provozování této živnosti a bude vám dělat garanta tak dlouho, dokud sám nezískáte potřebnou délku praxe.
IP zaznamenána
Stran: [1]