Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přerušení - obnovení  (Přečteno 1347 krát)

petrmetr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení - obnovení
« kdy: Září 14, 2011 »

Dobrý den,

Mám takový problém. Potřebuji půjčit v bance. Jenže jsem na konci července přerušil IČO. Momentálně jsem zaměstnán, ale ještě ve zkušební lhůtě. V bance mi řekli, že mi půjčí jen když budu mít znovu otevření IČO + daňové přiznání za minulý rok (mám) nebo nebudu ve zkušební lhůtě. Otázka zní? Mohu si obnovit živnost třeba na 10 dní, abych dostal půjčku a poté živnost zase přerušit? Co by to pro mě znamenalo? Musel bych uvádět v přiznání těch 10 dní? Neměl bych z živnosti žádné výdělky za těch 10 dní. Samozřejmě bych zůstal stále zaměstnán. Byla by to tedy živnost vedlejší - musel bych to nějak ohlásit? Musel bych platit zálohy na zdravotní + sociální, když to za mě platí zaměstnavatel? Nechci se do toho zamotat. Děkuji za odpověď.
Petr
IP zaznamenána

evuš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Přerušení - obnovení
« Odpověď #1 kdy: Říjen 10, 2011 »

Dcera jela do zahraničí a nemá přerušenou činnost a oznámila, že se tam zdrží rok. Mohu poslat za ní odhlášku doporučeně na živnostenský úřad. Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

homola26

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení - obnovení
« Odpověď #2 kdy: Říjen 28, 2011 »

Dobrý den potřeboval bych vědět co mám udělat abych mohl opět používat živnost,kterou mám ale pozastavení bylo na dobu od 3.3.1999 do 31.12.2003.Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přerušení - obnovení
« Odpověď #3 kdy: Říjen 28, 2011 »

Živnost je zřejmě aktivní, ověřte si to v živnostenském rejstříku zde: http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND
V tom případě stačí oznámit své zdravotní pojišťovně a na OSSZ, že znovu zahajujete výkon činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]