Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: mám být plátce DPH od 1.1.2010 a co teď s tím ?  (Přečteno 908 krát)

zoubkova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Dobrý den,
máme takový problém.Bratr dělá pro jednu anglickou firmu (jsou plátci DPH) nějakou práci na počítači, webovky atd - dělá to doma v ČR a práci posílá elektronicky. Teď jsme se dozvěděli, že by měl být plátcem DPH. Snažím se o tom něco najít, ale je to dost problématické. Co teď s tím, když účetnictví za r. 2010 je uzavřené, bratr si uplatňoval výdaje paušálem. Fakturoval bez DPH. Šlo by se přihlásit jako plátce DPH zpětně a ještě předělat účetnictví, do účta zahrnout náklady a uplatnit si tak nějaké DPH na druhé straně a tím si snížit DPH za poskytované služby? Nemáte někdo v tomto zkušennosti, jak z tohoto průšvihu ven. Jsme fakt zoufalí, bojím se zavolat na finančák. Jestli to zpětně doměří, to bude pěkná pálka. Dělám bratrovi účetnictví (DP) a cítím se být za tuto situaci zodpovědná. Byla bych moc vděčná tomu, kdo by se se mnou spojil a pomohl mi. Můj e-mail: zoubkovaevik@seznam.cz. Předem moc děkuji.
Eva Z.
IP zaznamenána

zoubkova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
mám být plátce DPH od 1.1.2010 a co teď s tím ?
« Odpověď #1 kdy: Duben 21, 2011 »

Tak jen pro zajímavost jsem zjistila, že i když musí být plátce DPH, tak když poskytuje služby elektronicky do zahraničí (je to výjimka), z těchto příjmů DPH platit nebude. Zaregistruje se jako plátce DPH zpětně a turemské faktury musí dodanit.
IP zaznamenána
Stran: [1]