Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dobropis  (Přečteno 3132 krát)

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
dobropis
« kdy: Březen 29, 2011 »

.14.2. jsem dostala od dodavatele dobropis na zboží ve výši 86,.kč /DUZP v 11/2010/.Už mám uzavřené daňopvé přiznání,což ani tak neřeším,ale co prosím vás z pohledu DPH.Jak na to.Častka byla vrácena hotově.děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
dobropis
« Odpověď #1 kdy: Březen 29, 2011 »

No já bych takový dobropis s takovým datem, doručený až v únoru, nepotvrdila, tudíž bych o něm nemusela účtovat.  Hlavně máte špatně přiznání za 4.Q. 2010, měla jste platit vyšší dph, i když je to směšná částka. Já bych udělala dodatečné dph. Jana
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
dobropis
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2011 »

Podle mého názoru je dobropis \"platný\" až dnem potvrzení, ve Vašem případě tedy nejdřív 14.2. !!! Na datum potvrzení dobropisu by na něm měla být kolonka :). Potom teprve o dobropisu účtujete a není komplikace s dodatečným přiznáním. Zkuste se s vystavitelelm dobropisu dohodnout na únorovém termínu potvrzení. Pokud to nepujde a jestli jsem to pochopila správně, tak 86 Kč je celková dobropisovaná částka a DPH okolo 15 Kč, tak promyslete, jak moc by \"bolelo\" zaúčtovat to teď, i s rizikem případného penále. Nebo na sebe \"upozorňovat dodatečným přiznáním? :-)
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
dobropis
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2011 »

Díky za odpověď,tak nějak jsem i uvažovala já....než na sebe upozornit,tak raději dělat mrtvýho brouka a zaúčtovat to letos.Díky moc.
IP zaznamenána
Stran: [1]