Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Evidence příjmů  (Přečteno 3390 krát)

hanik111

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Evidence příjmů
« kdy: Únor 24, 2011 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné přijímat platby za faktury na soukromý účet a jak mám vést příjmy? Výdaje uplatňuji paušálem.
Děkuji Hana Jandová
IP zaznamenána

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Evidence příjmů
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2011 »

Napíšete jen příjem který byl z podnikání , a napíšete to do evidence příjmu . Není potřeba psát , že to bylo přijato na účet . Stačí do popisu napsat za co byla služba účtována .
IP zaznamenána

Matulka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Evidence příjmů
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2011 »

Dobrý večer, jsem OSVC,FO,plátce DPH. Chci uplatnit za období 2010 paušální výdaj  v %. Provozuji hostinskou činnost a mám  ješte přijem z výherních automatů, které jsou umísteny v hospodě.  Můžu uplatnit výdaj 80 %? Přijmy pro DP  budou bez DPH a z nich uplatním těch 80 % výdajů? Děkuji M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Evidence příjmů
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2011 »

Příjmy pro daň z příjmů budou bez DPH. Uplatnila bych 80% i z provizí z VHA, považuji je za příjmy z hostinské činnosti (součást hostinských služeb).
IP zaznamenána

Matulka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Evidence příjmů
« Odpověď #4 kdy: Březen 15, 2011 »

Citace: Zdena
Příjmy pro daň z příjmů budou bez DPH. Uplatnila bych 80% i z provizí z VHA, považuji je za příjmy z hostinské činnosti (součást hostinských služeb).
Děkuji paní Zdeno za Vaš názor. Také jsem tak přemýšlela , ale někde jsem četla, že provize patří do podnikání podle jiného předpisu, ale, když mám jen ŽL na hostinskou činnost, tak vyplacený podíl z VHA bude asi součást příjmů z hostinské činnosti. Děkuji.M
IP zaznamenána

moncicakk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Evidence příjmů
« Odpověď #5 kdy: Březen 15, 2011 »

dobrý den chci se zeptat zda u uplatnování paušálních výdaju musím zdanit i faktury vystavené v roce. 2010 a zaplacené v roce 2011.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Evidence příjmů
« Odpověď #6 kdy: Březen 15, 2011 »

Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana
IP zaznamenána

kovohemil

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Evidence příjmů
« Odpověď #7 kdy: Březen 16, 2011 »

Citace: JANAA
Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana
Tak  já taky nevím ,ale na můj dotaz   www.danovedotazy.cz  mě bylo řečeno následující

Detail otázky: DPFO
Daní se nezaplacená faktura pokud jedu na výdaje procenty?
Odpověď:
Do příjmu se počítají i neuhrazené pohledávky.

A ještě jeden postřech  ,pokud si vypisuji Danovou kalkulačku  http://aktualne.centrum.cz/finance/prilohy/danova-kalkulacka/

tak při výdajem procenty se vůbec nic o pohledávce neukáže ,kdežto při skutečných výdajích se tam kolonka \" pohledávky\"  znázorní  z čehož usuzuji , při % se daní i pohledávka   a při skutečných výd. se nedaní.

Jak to tedy je?
IP zaznamenána

Ruda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Evidence příjmů
« Odpověď #8 kdy: Březen 27, 2011 »

Citace: kovohemil
Citace: JANAA
Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana
Tak  já taky nevím ,ale na můj dotaz   www.danovedotazy.cz  mě bylo řečeno následující

Detail otázky: DPFO
Daní se nezaplacená faktura pokud jedu na výdaje procenty?
Odpověď:
Do příjmu se počítají i neuhrazené pohledávky.

A ještě jeden postřech  ,pokud si vypisuji Danovou kalkulačku  http://aktualne.centrum.cz/finance/prilohy/danova-kalkulacka/

tak při výdajem procenty se vůbec nic o pohledávce neukáže ,kdežto při skutečných výdajích se tam kolonka \" pohledávky\"  znázorní  z čehož usuzuji , při % se daní i pohledávka   a při skutečných výd. se nedaní.

Jak to tedy je?
Myslím si, že jsme Češi.
Příjem je vždy příjem. Pohledávka bude příjmem až vám ji někdy zaplatí.
IP zaznamenána
Stran: [1]