Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: účetnictví nebo daňová evidence?  (Přečteno 1440 krát)

havelkovam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
účetnictví nebo daňová evidence?
« kdy: Březen 25, 2011 »

Může mi prosím někdo poradit, jak poznám, zda-li byla v minulých letech vedena daňová evidence nebo účetnictví? Dostala jsem cizince - Slováka (podniká od 10/2008), který si uplatňoval výdaje procentem z příjmů. Tvrdí mi, že mu účetní vedla účetnictví. Ale bohužel jediné doklady, které mi přinesl, byly formuláře daňového přiznání včetně zdrávky a socky, ale bez rozvahy a výsledovky.
Chtěla bych mu také uplatňovat paušál, ale nevím tedy, zda-li mám i odevzdat rozvahu a výsledovku a evidovat náklady a výnosy, a nebo jen vést daňovou evidenci a tím pádem hlídat jen příjmy.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
účetnictví nebo daňová evidence?
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2011 »

Ce je zaškrtnuto v příloze číslo jedna daňového přiznání zpracovaného původní účetní, účetnictví, daňová evidence, nebo výdaje procentem? jana
IP zaznamenána

havelkovam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
účetnictví nebo daňová evidence?
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2011 »

Citace: JANAA
Ce je zaškrtnuto v příloze číslo jedna daňového přiznání zpracovaného původní účetní, účetnictví, daňová evidence, nebo výdaje procentem? jana
Výdaje procentem
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
účetnictví nebo daňová evidence?
« Odpověď #3 kdy: Březen 27, 2011 »

I osoba, povinně vedoucí účetnictví, může uplatnit výdaje procentem, takže uplatněte výdaje procentem, a přiložila bych rozvahu a výkaz zisku a ztrát. Pokud se Vám to nezdá, zavolejte přímo správci daně na finančí úřad a zjistěte, jak to vidí oni, moje zkušenost je, co finanční úřad, to jiný pohled. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]