Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnosti  (Přečteno 4838 krát)

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Živnosti
« kdy: Červen 16, 2008 »

Než napíšete svůj dotaz, projděte si články o živnostech a podnikání:

http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-zivnosti.php
IP zaznamenána

malinoa

  • Host
Živnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2009 »

Zdravím,
chtěl bych půjčovat občas o víkendech na svém soukromém pozemku rc modely aut-potřebuji na toto živnostenský list? Pokud ano-co a jak dál?
Díky moc David
IP zaznamenána

Pavlina Nováčková

  • Host
Živnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 06, 2009 »

Co vše se potřebuje k tomu aby Firma mohla provozovat Faktoring.
IP zaznamenána

Baruna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Živnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 09, 2009 »

Místo podnikání u OSVČ na živnost. listě je totožné s mým trvalým bydlištěm, pracuji ovšem v bytě, který mám spřítelkyní na1/2 na hypotéku. Mohu zde provádět nejnutnější údržbu - malování, výměna el. vedení, podlaha apod a uplatnit v nákladech daňového přiznání?Díky.
IP zaznamenána

yanko

  • Host
Živnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 16, 2009 »

dobry den,
som obcan SR a planujem si zriadit zivnost v CR v obore doprava.prosil by som odpoved na otazku ci si k tejto cinnosti potrebujem vybavit viac formalit ako obcan CR.
Dakujem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnosti
« Odpověď #5 kdy: Březen 16, 2009 »

Formality jsou stejné.
IP zaznamenána

dasa_sa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Živnosti
« Odpověď #6 kdy: Září 02, 2009 »

Dobrý den.Chtěla bych se optat,mam živnostenský list na Specializovaný maloobchod a podnikala jsem v nákupu a prodeji zboží,ale v tomhle oboru už nepodnikam.Chtěla bych začít podnikat ve Zprostředkování obchodu a služeb a nevím jestli mi bude tento živnostenský list co mám stačit a nebo si mám udělat jiný. (Vím,že Spec.maloob.už zanikl a místo toho je živnost volná.) Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

vsetinn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Živnosti
« Odpověď #7 kdy: Září 03, 2009 »

Dobrý den,
jsem student VŠ do 26 let. Mám letos možnost odučit 4 h měsíčně kroužku pro děti. Mohu se s rodiči dětí dohodnout, aby mi úplatu za výuku věnovali jako dar? Daní se pak takový příjem? Nemám totiž živnostenský list. Jsou třeba jiné cesty jak situaci řešit bez živnostenského listu? K tomu vedu další kroužky jako zaměstnanec jedné agentury na smlouvu o činnosti.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Ancias

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Živnosti
« Odpověď #8 kdy: Říjen 15, 2009 »

Dobrý den
Co potřebuji ktomu abych mohl pracovat jako ridic na živnost ? jen řidič auto vlastni ten prokoho bych delal toho ridice .

Diky za info ?
IP zaznamenána

Alois

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Živnosti
« Odpověď #9 kdy: Březen 03, 2010 »

Dobrý den ,chtěl bych se optat, mám živnostenský list na zemedělskou výrobu ,ale s tím že nemohu přijmout zaměstnance. Vstahuje se to i pokud bych uzavřel ustně smlouvu o provedené práci?Nebo jen na pracovní poměr...
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Živnosti
« Odpověď #10 kdy: Březen 03, 2010 »

Citace: Alois
Dobrý den ,chtěl bych se optat, mám živnostenský list na zemedělskou výrobu ,ale s tím že nemohu přijmout zaměstnance. Vstahuje se to i pokud bych uzavřel ustně smlouvu o provedené práci?Nebo jen na pracovní poměr...
Nevím jak jste došel k tomu, že nemůžete přijmout zaměstnance, to přeci žádný zákon nezakazuje. Já si myslím, že jde o nedorozumění a je na Vás, zda někoho zaměstnáte v řádném pracovním poměru, nebo na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti (vždy jde o pracovněprávní vztah).
IP zaznamenána
Stran: [1]