Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod na výdaje procentem při vkladu drobného majetku  (Přečteno 1769 krát)

Venita

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27

Dobrý den,
v roce 2009 jsem uplatňovala reálné výdaje přičemž jsem do podnikání vložila tiskárnu v hodnotě 1202 Kč (přidáno do tabulky E jako §5 odst. 7 ¨ZDP) a do tabulky zapsala jako zásoby. Rok 2010 bych ráda uplatňovala procentem, ale dostala jsem se do situace, kdy nejspíše musím udělat dodatečné dańové přiznání a tiskárnu dodanit, i když se jedná o drobný majetek do 40 tisíc?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod na výdaje procentem při vkladu drobného majetku
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2011 »

Drobný majetek není zásobou, ale tzv. ostatním majetkem, který se ani nemusí uvádět v tabulce D. Pokud jej uvedete, tak na řádku 6 tabulky D.
Přešla bych na paušál a pokud vás správce daně vyzve k dodanění, tak mu vysvětlíte, že bylo vykázáno v zásobách omylem.
IP zaznamenána

dave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Přechod na výdaje procentem při vkladu drobného majetku
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2011 »

Dobrý den,                                                                                                                                                                                                        za rok 2010 budu uplatňovat skutečné výdaje, příští rok bych chtěla uplatnit paušál, ale nechci se dostat do situace, kdy budu muset podávat dodatečné daňové přiznání za zásoby(materiál-17000Kč).Chci se zeptat, jestli by se už daly tyto zásoby zapsat do DP teď , abych pak s tímto neměla problém. Přiznám se, že tomu moc nerozumím. Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod na výdaje procentem při vkladu drobného majetku
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2011 »

Ano, úpravy základu daně můžete provést už v daňovém přiznání za rok 2010.
IP zaznamenána
Stran: [1]