Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: paušální výdaje procentem v pojišťovnictví  (Přečteno 3115 krát)

Svátová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Přečetla jsem si zde na diskuzním fóru, že paušální výdaje pro osoby podnikající v pojišťovnictví jsou pro rok 2010 -  40%. Je to i v případě, že podnikám v pojišťovnictví a mam živnostenský list na zprostředkování obchodu a služeb + poradenskou a konzultační činnost? Já jsem se původně domnívala, že si mohu odečíst 60% výdajů jako z příjmů ze živnosti (§7/1b zákon o dani z příjmů) Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
paušální výdaje procentem v pojišťovnictví
« Odpověď #1 kdy: Březen 05, 2011 »

Služby v pojišťovnictví a služby investičního zprostředkovatele (povinná registrace u ČNB) = 40%.
Ostatní finanční služby (penzijní připojištění, stavební spoření, úvěry) = 60%.
IP zaznamenána

Jana20

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
paušální výdaje procentem v pojišťovnictví
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2011 »

Dobrý den,

mám podobný problém, pracuji v pojišťovnictví, nemám živnostenský list, jsem registrovaná na ČNB, nyní mi můj účetní uplatnil výdaje ve výši 60%, ale pokud jsem pochopila z Vašeho předchozího dotazu, tak je to chybně a měla bych si uplatnit 40%. Mám takovéto daňové přiznání účetnímu vrátit k přepracování? On pod tím podepsaný není a obávám se, aby mi v budoucnu nevystaly problémy, případné penále. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
paušální výdaje procentem v pojišťovnictví
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2011 »

Ano, procento výdajů je chybné, měla byste uplatnit výdaje ve výši 40% příjmů. Těžko říci, zda v budoucnu nastanou nějaké problémy, FÚ paušalisty nekontroluje. Ale spolehnout se na to nemůžete, raději snad podejte opravné přiznání a dejte do do pořádku. Za správnost daňového přiznání odpovídáte sama.
IP zaznamenána
Stran: [1]