Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Změna názvu živnosti  (Přečteno 2718 krát)

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Změna názvu živnosti
« kdy: Květen 29, 2010 »

Dobrý den,
v první řadě musím toto fórum moc pochválit, dnes jsem ho objevil a pročítal tu spoustu rad, tipů a návodů a moc mi to pomohlo.
Upřímně říkám, kam se hrabou uředníci ve městě, kde bydlím. Ale toto forum je opravdu luxus.

můj dotaz:

V roce 2008 jsem spustil vlastní internetový obchod a k tomuto účelu si založil živnostenský list, jakožto fyzická osoba.
Živnost spadala do volné a na ŽL je uveden název \"specializovaný maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny(číslo živnosti si už bohužel nepamatuji)\".
Letos mám v plánu se svým kamarádem založit veřejně obchodní společnost, společně chceme otevřít nový e-shop.

V seznamu volných živností již položka \"specializovaný maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny\" neexistuje, nebo aspoň já jsem ji nenašel.
Jde tedy pouze o přejmenování nebo se živnost jakoby úplňě zrušila a provozování internetového obchodu(eshopu) teď spadá do jiné živnosti, případně jaká by byla nejvhodnější živnost pro prodej zboží po internetu ?

Předem děkuji za vstřícnost.
S pozdravem
Míra (CyberCZ)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Změna názvu živnosti
« Odpověď #1 kdy: Květen 30, 2010 »

Zřejmě jste si vyřizoval ŽL v první polovině roku 2008, ještě před novelou živnostenského zákona. Volné živnosti (bylo jich, tuším 125) se po novele slily do jediné živnosti, nazvané Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. Živnost volná má 80 různých oborů, seznam oborů a jejich obsahové náplně si můžete pročíst například zde:
http://business.center.cz/business/pravo/zivnost/volne_zivnosti_obsah.aspx

Pro prodej zboží na internetu je nejvhodnější právě živnost volná, vybrala bych hlavně obor č. 48. Velkoobchod a maloobchod, pokud byste měli nějaké příjmy z reklamy, tak i obor č. 66. Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení, případně další obory, které se vám budou zamlouvat. V rámci živnosti volné můžete provozovat třeba všech 80 oborů, poplatek je 1.000,- Kč za živnost, nebudete platit za každý obor zvlášť.

Děkujeme za pochvalu:-)
IP zaznamenána

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Změna názvu živnosti
« Odpověď #2 kdy: Červen 04, 2010 »

Já děkuji za informace.
S pozdravem
Míra
IP zaznamenána
Stran: [1]