Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPČ a vedlejší OSVČ ?  (Přečteno 1227 krát)

ladywave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPČ a vedlejší OSVČ ?
« kdy: Květen 29, 2010 »

Dobrý den prosím měla bych dotaz, jelikož se v tom moc neorientuji. Situace: od 1.6 jsem uzavřela se svou nadřízenou DPČ na 10 hodin týdně. K tomu po mě chce abych si otevřela ŽL a práci, která by se nevešla do těch hodin na DPČ bych jí vyfakturovala na ŽL, je to možné? a v tomto případě bude OSVČ činnost hlavní nebo vedlejší? Jedná se mi hlavně o výši zdrav.,soc.poj.

(Další informace, pokud jsou potřeba k odpovědi: Dosud jsem byla 6 měsíců na ÚP a minulý rok do listopadu jsem měla dlouhodobý HPP.)

Děkuji mnohokrát
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPČ a vedlejší OSVČ ?
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2010 »

Pokud není DPČ uzavřena jako zaměstnání malého rozsahu, to znamená, že z ní vždy bude odváděno nemocenské pojištění, tak budete pro účely SP považována za OSVČ vedlejší, a jako OSVČ odvedete pojistné jen z peněz, které opravdu vyděláte (nemusíte platit pojistné z minimálního vyměřovacího základu). Pokud jste zaměstnaná a zaměstnavatel odvádí zdravotní pojištění alespoň z minimálního vyměřovacího základu pro zaměstnance (minimální mzda), tak nemusíte jako OSVČ platit zálohy, pojistné odvedete jednou za rok z rozdílu příjmů a výdajů.
IP zaznamenána
Stran: [1]