Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: SRO - vypůjčené auto - náklady, daň  (Přečteno 2541 krát)

b-free

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
SRO - vypůjčené auto - náklady, daň
« kdy: Květen 03, 2010 »

Dobrý den,

pročetla jsem si hodně příspěvků a nikde jsem nenašla radu pro vypůjčené auto, daň a náklady pro s.r.o., nejsem plátce DPH. Doufám a budu moc ráda, když se pro mě najde odpověď.

Mám firmu s.r.o., nemám peníze na pořízení nového auta, ale moje skorotchýně by mi auto bezplatně vypůjčila.

1)Platí pro s.r.o. stejná pravidla jako pro OSVČ? Nárok pouze na náklady na pohonné hmoty dle údajů MFCR či při cennách vyšších dle účtenek (a je nutnost vést knihu jízd?) Je možno tyto metody kombinovat?
2) Musím být v technickém průkazu uvedená jako provozovatel vozidla?
3) Když smlouva o výpůjčce stanoví, že drobné opravy, servis, výměna pneumatik atd. aby bylo vozidlo zachováno v dobrém stavu, budu hradit já, tak si to, předpokládám, mohu dát do nákladů?
4) Mohu uvést do nákladů i dálniční známku?  
5) K silniční dani by se tedy přihlásila mojo skorotchýně, že?

Moc Vám děkuij za odpověď.

Jsem s pozdravem
b-free
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
SRO - vypůjčené auto - náklady, daň
« Odpověď #1 kdy: Květen 05, 2010 »

1) Pro s.r.o. platí úplně jiná pravidla, než pro OSVČ.
Buď bude mít společnost auto v nájmu, nebo si budete uplatňovat cestovní náhrady za použití vozidla jako zaměstnanec, jako jednatel (poskytování cestovních náhrad jednateli by mělo být zakotveno v mandátní smlouvě, nebo alespoň ve vnitřní směrnici), případně jako společník.  
2) Nemusíte.
3) Ve vztahu skorotchýně _ s.r.o. nedoporučuji bezplatnou výpůjčku, ale nájemní vztah. Při stanovení nájemného nemusíte respektovat cenu obvyklou, pokud je skorotchýně zaměstnaná a nechce kvůli nájemnému podávat daňové přiznání, tak sjednejte nájemné do 6.000,- Kč ročně. Běžnou údržbu, opravy, servis, výměnu kapalin a pneu uplatníte jako náklad.
Pokud vám bude s.r.o. jen vyplácet cestovní náhrady, tak žádnou smlouvu o výpůjčce či o pronájmu, nepotřebujete.
4) V případě nájmu ano.
5) V případě nájmu ano, v případě vyplácení cestovních náhrad může SD platit s.r.o.
IP zaznamenána
Stran: [1]