Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Cestovní náhrada za zaměstnance  (Přečteno 1650 krát)

PavlaPtáčková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Cestovní náhrada za zaměstnance
« kdy: Duben 29, 2010 »

Dobrý den
nevím si rady s výpočtem průměrné spotřeby soukromého automobilu našeho zaměstnance,kterého jsme vyslali na služební cestu.Chtěla jsem mu spočítat cestovní náhrady,ale při prohlédnutí velkého technického průkazu jsem zjistila,že v něm není uvedena ani jedna spotřeba.
Jak mu mám teď tedy spočítat průměrou spotřebu a tím pádem i cestovní náhrady?
Děkuji Ptáčková Pavla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Cestovní náhrada za zaměstnance
« Odpověď #1 kdy: Květen 01, 2010 »

§ 158/4 zákoníku práce:
(4) Spotřebu pohonné hmoty silničního motorového vozidla vypočítá zaměstnavatel z údajů o spotřebě uvedených v technickém průkazu použitého vozidla, které je zaměstnanec povinen zaměstnavateli předložit. Jestliže technický průkaz vozidla tyto údaje neobsahuje, přísluší zaměstnanci náhrada výdajů za pohonné hmoty, jen pokud spotřebu pohonné hmoty prokáže technickým průkazem vozidla shodného typu se shodným objemem válců. Při určení spotřeby pohonné hmoty použije zaměstnavatel údaj o spotřebě pro kombinovaný provoz podle norem Evropských společenství. Není-li tento údaj v technickém průkazu uveden, vypočítá zaměstnavatel spotřebu pohonné hmoty vozidla aritmetickým průměrem z údajů v technickém průkazu uvedených.
IP zaznamenána

PavlaPtáčková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Cestovní náhrada za zaměstnance
« Odpověď #2 kdy: Květen 04, 2010 »

Děkuji za odpověď,ale spotřebu PHM nebyl schopen zjistit ani akreditovaný prodejce automobilu,protože je staršího typu.Pochybuji že bych sehnala vůz stejného typu-navíc nemám na to ani čas.Není jiná možnost?
Děkuji Ptáčková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Cestovní náhrada za zaměstnance
« Odpověď #3 kdy: Květen 05, 2010 »

Zaměstnanec nutně nemusí při služebních cestách používat jen své vlastní vozidlo. Nesmí se pouze jednat o vozidlo zaměstnavatele, jinak je ale jedno, zda jel autem vlastním, vypůjčeným nebo třeba kradeným:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]