Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zbozi pro vlastni spotrebu  (Přečteno 2394 krát)

tomz007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zbozi pro vlastni spotrebu
« kdy: Březen 28, 2009 »

Dobry den, jak mam zauctovat spravne zbozi pro vlastni spotrebu? Nakoupil jsem vyrobky ktere prodavam a chci je sam spotrebovat, musim vystavit doklad ze jsem si je prodal za nakupni cenu a nebo jen ve skladovych kartach napis, ze jsem je spotreboval sam? Dekuji za radu
IP zaznamenána

Hilda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Zbozi pro vlastni spotrebu
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2009 »

Ahoj,
zrovna nedávno jsem to řešila. Žádné doklady jsem nevystavovala, jen jsem si na konci roku vytiskla soupis spotřebovaného zboží včetně velkocen a založila. Samozřejmě o částku za takové zboží musíš na konci roku snížit své celkové výdaje, protože osobní spotřeba je výdaj nedaňový. Snad jsem to napsala srozumitelně.
IP zaznamenána

tomz007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zbozi pro vlastni spotrebu
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2009 »

Citace: Hilda
Ahoj,
zrovna nedávno jsem to řešila. Žádné doklady jsem nevystavovala, jen jsem si na konci roku vytiskla soupis spotřebovaného zboží včetně velkocen a založila. Samozřejmě o částku za takové zboží musíš na konci roku snížit své celkové výdaje, protože osobní spotřeba je výdaj nedaňový. Snad jsem to napsala srozumitelně.
Dekuji za odpoved a jakym dokladem jsi si snizila celkove vydaje? Jde mi prave o to abych si nezvysoval obrat.
IP zaznamenána

Hilda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Zbozi pro vlastni spotrebu
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2009 »

Musíš to zaúčtovat jako nedaňový výdaj, potom se Ti obrat nezvýší. Je to stejné, jako když použiješ firemní peníze na osobní spotřebu, zaúčtuješ je jako nedaňový výdaj, tím pádem ta částka nemá vliv na základ daně. Obrat by se Ti zvýšil, pokud bys to zaúčtoval jako prodej zboží - daňový výdaj.
IP zaznamenána

vitek_v

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zbozi pro vlastni spotrebu
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2009 »

Dobrý den,
vrátím se k původnímu dotazu - vadí to nějak, pokud vidím jednodužší formu to vystavení dokladu \"sám sobě\" a uvedení nákupní ceny?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zbozi pro vlastni spotrebu
« Odpověď #5 kdy: Září 30, 2009 »

Nevadí, formu volíte sám.
IP zaznamenána
Stran: [1]