Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)  (Přečteno 3278 krát)

mitrandir

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« kdy: Březen 26, 2010 »

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o radu s vyplněním danoveho priznanu. Jedná se o následující situaci. U zaměstnavatele jsem byl zaměstnán od 1.1.2009 do 30.11.2009, od 1.12.2009 jsem zacal pracovat jako OSVC (hlavni pracovni cinnost).
Prvni faktura (jako OSVC) mi byla proplacena 20.1.2010.

Pokud tedy pujdu dle formulare tak
2. a 3. oddil vyplnim dle potvrzemi o zdanitelnych prijmech
v priloze c.1 cast 101 uvedu 0 nebot mi faktura byla proplacena az 20.1.2010.


Zaverem tedy jako OSVC na hlavni cinnost do danoveho priznani za rok 2009 nedoplnim zadnou castku,udaj
Mockrat Vam dekuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2010 »

V 1. a 2. oddílu budete vyplňovat jen řádky, které se týkají zaměstnání, podle potvrzení od zaměstnavatele. 3. oddíl budete vyplňovat sám, podle potvrzení, která máte k dispozici, například o poskytnutém daru, nebo o částkách, které jste zaplatil na životní pojištění, nebo penzijní připojištění. V příloze č. 1 zapište na řádek 101 nulu. Do ř. 102 zapište buď také nulu (pokud jste neměl žádné výdaje, nebo pokud si nechcete výdaje uplatnit), nebo zapíšete částku prokázaných výdajů a tím pádem vykážete ztrátu z podnikání. Ztráta se uvádí na ř. 37 a na ř. 61 přiznání.  Na zadní stranu přílohy č. 1 vyplňte datum zahájení činnosti a počet měsíců činnosti.
IP zaznamenána

sokolda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #2 kdy: Duben 14, 2010 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda jsem měl povinnost podat daňové přiznání.
 V roce 2009 jsem byl zaměstnán celý rok u jednoho zaměstnavatele. Podání jsem neuskutečnil a to z toho důvodu že v loňském roce tedy za rok 2008 jsem
daňové
 přiznání také nepodával. Účetní v práci mi řekla, že by mi stejně nic
 nevraceli. tak
 jsem to neřešil ani letos a teď si říkám jestli jsem neudělal chybu. Ani sám nevim jestli mám tu povinnost.. U bývalého
 zaměstnavatele jsem podepsal slevu na poplatníka. Od ledna 2010 jsem na pracovním úřadě. S pozdravem Tomáš Sokolík.
 Děkuji za odpověď.
 Stačí mi stručná odpověd jestli jsem musel podat daňové přiznání nebo ne.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #3 kdy: Duben 14, 2010 »

Pokud jste byl pouze zaměstnán a neměl jste jiné příjmy vyšší než 6 tis. Kč (například příjmy z podnikání, nebo z pronájmu), tak jste neměl povinnost podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána

sokolda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #4 kdy: Duben 14, 2010 »

Děkuji Vám, já jsem ještě přiznání nepodával nikdy, ani za rok 2008 v roce 2008 jsem byl ještě student ale od pulky roku 2008 jsem už začal pracovat,také jsem nepodával daňové přiznání. V roce 2009 jsem pracoval pořád u stejného zaměstnavatele. A ještě jsem někde četl že pokud jsem neměl příjmy vyšší než 15000 Kč a někde píšou 6000. Ale jak to ten finanční úřad může zjistit jestli jsem měl ještě jiné příjmy ? ještě děkuju za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #5 kdy: Duben 14, 2010 »

Jestliže máte příjmy ze zaměstnání, tak podáváte daňové přiznání už při příjmu nad 6 tis. Kč. Je ale celá řada příjmů, které jsou buď osvobozené od daně, nebo je dostanete už zdaněné a vy nemusíte podávat přiznání, ani když přesahují 6 tis. Kč.
Co se týká zjištění příjmů, to je různé. Některé FÚ zjistí snadno, některé náhodou, případně na udání, některé nezjistí vůbec.
IP zaznamenána

sokolda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #6 kdy: Duben 14, 2010 »

děkuju, ale teď jsem tu první větu moc nepochopil, zkrátka když jsem byl zaměstnán a vydělával jsem u jen u zaměstnavatele a nic víc a nepodal jsem přiznání a ani zaměstnavatel za mě tak se nic neděje?. Děkuju.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #7 kdy: Duben 14, 2010 »

Já jsem asi nepochopila otázku:-)
Jste v diskusním fóru pro podnikatele, tak jsem předpokládala, že jste kromě příjmů ze zaměstnání měl ještě nějaké další příjmy, například ze živnosti, nebo z pronájmu a proto se ptáte na povinnost podat přiznání a zda FÚ může vaše příjmy zjistit.

Pokud jste měl pouze příjmy ze závislé činnosti (ze zaměstnání) a vydělával jste jen u jednoho zaměstnavatele, tak vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání.
IP zaznamenána

Maja08

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #8 kdy: Květen 25, 2010 »

Dobrý večer.Mám prosím vás dotaz.Mělo se podávat daňové přiznání když se podnikalo od od 1.10.09 do 31.4.10.a příjem byl necelých 6000 Kč.Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani OSVC (zamestnanec pak OSVC)
« Odpověď #9 kdy: Květen 27, 2010 »

Daňové přiznání se nemuselo podávat. Přehledy o příjmech a výdajích pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu ano.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
IP zaznamenána
Stran: [1]