Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přechod z fyzické osoby na právnickou - skladové hospodářství  (Přečteno 1606 krát)

Z1000

  • Host

Dobrý večer,

jsem fyzická osoba a budu přecházet na s.r.o. Vedu skladové hospodářství. Netuším, jak převést zboží, které mám na skladě na právnickou osobu. Účetní mi poradila se zboží přeprodat se ziskem 10%. Myslím si, že to lze i jinak. Poradí mi někdo? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Společník může vložit skladované zboží (materiál) do s.r.o. jako nepeněžitý vklad. Předpokládám, že skladované hodnoty jsou využitelné při činnosti s.r.o. Hodnotu zboží musí ocenit znalec, jmenovaný soudem. Podrobněji v § 59 obchodního zákoníku.

Vložení majetku, u něhož byl uplatněn odpočet DPH (do konce r. 2008 při vložení do osoby, která není plátcem, od 2009 bez ohledu na plátcovství osoby, do které je vkládáno) je zdanitelným plněním podle § 13/4/f) ZDPH. Výše uvedené se vztahuje na vklad jednotlivého majetku.
Ještě existuje možnost provést nepeněžní vklad do s.r.o. formou vkladu podniku, nebo jeho části (provozovny) podle § 476 a násl. obch.zákoníku. Vklad podniku nebo jeho části se nepovažuje za zdanitelné plnění.

Pokud byste zboží prodával/a/ své společnosti, pak za cenu, která je v daném místě a čase obvyklá a která by byla sjednána mezi nezávislými osobami - viz § 23/7 ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]