Témata > Sociální, zdravotní, nemocenské pojištění

OSVČ a datová schránka

<< < (2/3) > >>

Zdena:
Přehledy na OSSZ a pro zdravotní pojišťovnu můžeme i nadále podávat v papírové podobě:-) Povinné elektronické podání pro OSSZ bylo zrušeno, zdravotní pojišťovny je snad nikdy nevyžadovaly.

Wampik:

--- Citace: Zdena ---Přehledy na OSSZ a pro zdravotní pojišťovnu můžeme i nadále podávat v papírové podobě:-) Povinné elektronické podání pro OSSZ bylo zrušeno, zdravotní pojišťovny je snad nikdy nevyžadovaly.
--- Konce citace ---
Děkuji za velice příjemnou zprávu. Pro mne by byla datová schránka zbytečnost, protože krom podání přiznání a přehledu což je jednou ročně, by pro mě neměla žádné další využití.

lenik365:
Dobrý den,

můžu mít ještě shrnující dotaz k tomu to tématu?

1) OSVČ - neplátce, nemá DS = nemusí tedy DS zřizovat a vše může zasílat v papírové podobě vč.podkladů na OSSZ?
2) Právnická osoba - neplátce = poklady na FU musí posílat pouze přes DS a co přehledy pojištění pro OSSZ?

Jaké jsou prosím písemnosti, které se ze zákona musí zasílat přes DS?

a ještě prosím o info: v lednu jsme Silniční daň za r.2014 podali osobně na podatelně (s.r.o.), dnes jsem po tom začala pátrat a už vím, že jsme udělali chybu, mělo být přes DS, tak jsem dnes přes DS odeslala, myslíte že dostaneme pokutu?

Moc děkuji Lenka

Zdena:
1) Nemusí si zřizovat datovou schránku, všechno může posílat v papírové podobě. I přehledy na OSSZ - povinnost elektronických podání byla zrušena. http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2014/2014-11-07-od-ledna-rusi-zakon-povinnou-elektronickou-komunikaci-s-cssz-urad-tim-v-zadnem-pripade-ne.htm

2) Povinná elektronická podání pouze na FÚ. Datovou zprávou se posílá: Přihláška k registraci, oznámení o změně registračních údajů, řádné daňové tvrzení nebo dodatečné daňové tvrzení (§ 72 odst.1 daňového řádu). Přehledy pro OSSZ může posílat v papírové podobě.

Nevím, jestli dostanete pokutu. Zatím to vypadá, že ano.

valka:
Jsem OSVČ od 1.10.2018, nejsem plátce DPH. Musím mít datovou schránku?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi