Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zboží  (Přečteno 3105 krát)

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
zboží
« kdy: Červenec 15, 2014 »

Dobrý den chtěla bych se s Vámi poradit. Jsem plátce DPH , trafika nyní mě vykradli a ukradli zboží. Co s tím? jak to odepíšu nějak se mě to dotkne při odvodu DPH jem čtvrtletní plátce, udělala jsem inventuru seznam ukradeného zboží nahlášeno na policii. Velice děkuji za vaši odpověď. S pozdravem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zboží
« Odpověď #1 kdy: Srpen 20, 2014 »

Máte usnesení od policie? Pachatel neznámý?
IP zaznamenána

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
zboží
« Odpověď #2 kdy: Srpen 21, 2014 »

dobrý den usnesení polici je pachatel známý. něco našly to se mi vrátí, něco zaplatí pojištovna už dala zálohu zbytek bude chybět? tak právě nevím jaká je postup co se musí kde očesít ze zásob z DPH atd. děkuji moc za vaši ochotu a odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zboží
« Odpověď #3 kdy: Srpen 23, 2014 »

Z DPH nic neodečítáte. Nárok na odpočet, který jste uplatnila při nákupu zboží, zůstává zachován - zboží jste pořídila za účelem uskutečňování své ekonomické činnosti. Při krádeži nemusíte odvádět daň na výstupu, neboť jste nedodala zboží za úplatu, neuskutečnila jste tedy zdanitelné plnění.
Pojišťovna bude hradit škodu (zřejmě uhradí nákupní cenu zboží bez DPH), přijaté náhrady škod nejsou zdanitelným plněním, tedy opět bez odvodu DPH. Totéž bude platit v případě, že by čirou náhodou část škody uhradil pachatel.

Z hlediska daně z příjmů vám vznikla škoda. Máte smůlu, že byla způsobena známým pachatelem. Výše škody bude daňově uznatelná pouze do výše přijatých náhrad. Na základě soupisu odepíšete ukradené zboží ze skladu. Předpokládám, že vedete daňovou evidenci, takže jste si při nákupu zboží uplatnila daňový výdaj. Jestliže dostanete za všechno ukradené zboží náhradu, pak můžete vše nechat ve výdajích. Přijaté náhrady škody budou daňovými příjmy. Pokud by přijaté náhrady byly nižší, než pořizovací cena zboží (bez DPH), tak byste musela snížit dříve uplatněné daňové výdaje. Snížila bych až v okamžiku, kdy bude zřejmé, že náhrady nepokryjí pořizovací cenu.
IP zaznamenána
Stran: [1]