Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňový doklad k přijaté platbě  (Přečteno 3983 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Daňový doklad k přijaté platbě
« kdy: Červenec 08, 2013 »

Dobrý den,

měla bych prosbu. Vystavila jsem zálohovou fakturu na zboží, odběratel zálohu uhradil a ve stejném
zdaňovacím období (jsme měsíční plátci) je vystavena i konečná faktura. Musím k přijaté záloze vystavit
daňový doklad k přijaté platbě? nebo v tomto případě je zákon shovívavější? nemohu to v něm najít.

Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňový doklad k přijaté platbě
« Odpověď #1 kdy: Červenec 08, 2013 »

Správně by měl být vystaven DD k přijaté platbě. Platí i pro případy, kdy přijetí úplaty a DUZP spadají do jednoho zdaňovacího období.
IP zaznamenána

elena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňový doklad k přijaté platbě
« Odpověď #2 kdy: Listopad 14, 2013 »

Dobrý den,
chtěla bych navázat na dotaz výše. Požádala jsem dodavatele, aby mi vystavil daňový doklad k přijaté platbě (záloze) a odpověď zněla, že to dělají jen pokud  je přelom měsíce, aby byla daň odvedena správně. V daném měsíci vystavují zálohovou fakturu a tu obratem odečtou v daňovém dokladu - faktuře. Chtěla bych se zeptat na jaký paragraf zákona mám paní účetní odkázat, aby mi vystavila doklad k přijaté platbě.

Velice děkuji za jakoukoliv pomoct.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňový doklad k přijaté platbě
« Odpověď #3 kdy: Listopad 14, 2013 »

§ 28/3 ZDPH: Daňový doklad musí být vystaven do 15 dnů ode dne, kdy vznikla povinnost přiznat daň, nebo přiznat uskutečnění plnění.

Přijetím zálohy vznikla povinnost přiznat daň. Jestliže přijmou zálohu a v rámci jednoho měsíce uskuteční do 15 dnů plnění a ihned vystaví DD, tak je podle mého názoru zbytečné, aby vystavovali i doklad k přijaté záloze.
IP zaznamenána
Stran: [1]