Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vyúčtování UPC 0/2013 s 20% DPH  (Přečteno 1298 krát)

Peta3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Vyúčtování UPC 0/2013 s 20% DPH
« kdy: Duben 11, 2013 »

Dobrý den, za leden 2013 jsem održela vyúčtování od UPC  s 21% i s 20% sazbou DPH. 20% sazba je za popl. za tištěné vyúčtování za období 31.12.2012. Ale jak mám v letošním roce zaúčtovat, když již 20% DPH není. Mám dát tuto položku do sazby s 0% DPH a DPH si nenárokovat? Jedná se jen o 3 Kč, ale jde mi o správné zaúčtování.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vyúčtování UPC 0/2013 s 20% DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2013 »

V letošním roce můžete dostávat daňové doklady se sazbou 20%. Například vyúčtování spotřeby energie, dobropisy starších faktur, nebo splátky staršího leasingu.
Zaúčtujte mezi přijatá plnění v základní sazbě, procento není podstatné. Jenom Vám nebude sedět kontrolní propočet základů daně a daně na vstupu.
IP zaznamenána

Peta3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Vyúčtování UPC 0/2013 s 20% DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 16, 2013 »

Dobrý den, paní Zdeno,
mockrát Vám děkuji za odpověď a vysvětlení. Díky a přeji hezký den
IP zaznamenána

dolarhyd

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Vyúčtování UPC 0/2013 s 20% DPH
« Odpověď #3 kdy: Květen 30, 2013 »

Dobrý večer, já osobně v účetním software tyto přijaté doklady účtuji v jejich staré sazbě. Mám možnost volby \"DPH stará sazba 14% nebo 20%\". Stejně tak bych postupoval u uvedeného UPC. Následně dojde k tomu, že jak píše paní Zdena nebude sedět na vyplněném formuláři k DPH základ daně a daň, ale pro tyto případy k tomuto formuláři před odevzdáním přikládám sumarizaci účetních operací konkrétního měsíce.
IP zaznamenána
Stran: [1]