Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vypořádání zálohy daně z pořízení nového DP v daňovém přiznání k DPH  (Přečteno 1568 krát)

step

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,mám problém,s kterým jsem se ještě nesetkala.Klient koupil motocykl na Slovensku(OM) a musel zaplatit zálohu ve výši DPH na FÚ ještě před podáním \"Přiznání  k dani z DPH\" .Paní mu řekla,že si zálohu vypořádá v tomto přiznání,ale já vůbec nevím jak...Když to bude jako Reverse Charge-tak je to + a -..ale on daň zaplatil na pokladně.Můžete mi,prosím vás,poradit,na kterém řádku toto vypořádám?Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Na žádném. Pokud vám vyšla daňová povinnost, tak zaplaťte méně. Pokud ne, tak si napište na FÚ žádost o vrácení přeplatku na DPH.
IP zaznamenána

step

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den paní Zdeno a děkuji za odpověď.Ještě mne napadlo,že základ daně a daň nanapíši jen na řádek 43 a tím se sníží daňová povinnost(vlastně vznikne menší přeplatek).Šlo by to? K přiznání ještě připojím opis hlášení a opis dokladu o zaplacení..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Nešlo by to:-)
Při pořízení zboží z JČS jste podle § 25 ZDPH povinni přiznat daň, takže je třeba uvést i na ř. 3 přiznání. Pokud jde o HM (pořizovací cena nad 40 tis. Kč), tak se uvádí i na ř. 47.
IP zaznamenána

step

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Paní Zdeno,děkuji...tento normální postup jsem již dělala mockrát,jen ta vrácená daň mi dělá problém.Asi to vypočítám \"normál\" a na bankovním příkaze bude o zaplacenou zálohu méně.Pěkný den:=)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Ano, jak píšete, vypočítejte \"normál\". Pohyby financí (Vaše odvody DPH, případně inkaso NO) se daňovém přiznání neuvádějí.
IP zaznamenána

step

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Tak jsem se vrátila z \"hradu\"(FÚ) a dopadlo to takto:řádek 9,řádek 43,může být i řádek 47.A tak,jak jsem předpokládala-jestliže bude daňová povinnost-provedu zápočet se zálohou již zaplacenou a na příkaze bude snížená částka .Když nebudu moci uplatnit odpočet celé zálohy,nechám zbytek na příští čtvrtletí(k odpočtu).Píšu to tu proto,že někdo další by tento postup potřeboval:=)Pěkný víkend.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Proč řádek 9? Koupili jste od neplátce?
IP zaznamenána

step

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Taky se mi to nezdálo a upozornila jsem \"správkyni daně\",že slovenská firma je na Slovensku plátcem...,ale bylo mi řečeno,že faktura  není rozepsaná na základ a daň a je to v rozmezí řádků 3-13.Dále mi řekla,že \"kdyby něco\" jenom příjdu opravit řádek(paní byla příjemná a ochotná).Vcelku je mi to jedno....záloha bude odpočítaná:=)
IP zaznamenána
Stran: [1]