Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dotaz ohledně prohlášení poplatníka u dvou zaměstnavatelů  (Přečteno 2551 krát)

vevenika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od listopadu 2010 jsem pracovala v jednom supermarketu na HPP a podepsala jsem prohlášení poplatníka,v srpnu 2011 jsem dala výpověď a od září 2011 začala pracovat na HPP u jiného zaměstnavatele kde jsem podepsala prohlášení poplatníka, ale zároveň jsem v tom supermarketu od 1.září 2011 zůstala na brigádu a uzavřela dohodu o pracovní činnosti, chtěli abych jim podepsala zase prohlášení poplatníka, ale ja jim říkala že nemůžu uplatňovat už slevu protože ji už uplatňuji u nového zaměstnavatele. u DPČ jsem si počítala hodiny tak abych nepřesáhla 2000 kč abych nemusela platit sociální a zdravotní pojištění. Ale teď jelikož si podávám daňové přiznání sama, jsem si nechala vystavit potvrzení o zdanitelných příjmech od všech plátců a z toho supermarketu mi poslali, že mám podepsané prohlášení na celý rok 2011, a tedy jelikož mam minimální mzdu tak sem neplatila u svého zaměstnavatele žádnou daň, jelikož byla malá, tak teď když jsem si spočítala daňové přiznání tak mi vyšlo že budu doplácet 905 Kč. Tedy mi u DPČ stále uplatňovali zálohovou daň, ikdyž měli srážkovou. tak jsem se chtěla zeptat jestli budu mít nějaký problém z finančního úřadu, nebo když jim tedy zaplatím tu daň tak by mělo být už všechno v pořádku. protože ono by to tak vycházelo že kdyby mi sráželi každý ten měsíc srážkovou daň což by dělalo nějakých 230 kč měsíčně , tedy celkově za ty 4 měsíce těch 900 korun.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
dotaz ohledně prohlášení poplatníka u dvou zaměstnavatelů
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2012 »

Sice nemám konkrétní zkušenost s popisovanou situací, ale zkusím to promyslet.
Do Přiznání k DPFO započítáte pouze ta Potvrzení, kde máte skutečně správně podepsáno Prohlášení k dani.
Tedy supermarket 1.1. - 31.8., a nový zaměstnavatel 1.9.-31.12.
Potvrzení o DPČ bych zkonzultovala s mzdovou účetní supermarketu, protože povinnost srazit daň (srážkovou, jak správně uvádíte), měl zaměstnavatel.

Mohou nastat podle mého názoru tři situace:

1. Supermarket bude chtít od Vás vrátit neoprávněně vyplacenou daň a Fú ji odvede sám. Samozřejmě se všemi důsledky pozdní platby. Toto je podle mě nejsprávnější řešení.
Pokud ne, tak:
2.  Potom je to na zvážení, zda budete dělat \"mrtvého brouka\"
    Když totiž přiložíte k Vašemu DPFO všechna Potvrzení, tak Fú přijde na duplicitní podpis v Prohlášeních.
3. Při zahrnutí všech Ptvrzení by daňová povinnost  podle Vás vycházela na cca 900,- Kč.  
    Vy to zaplatíte a necháte ty dva (myslím Fú a supermarket), ať si to pořeší jak chtějí. Kdo co nesplnil.
Asi jsem Vám moc nepomohla, ale snažila jsem se :-)
Také mě velmi zajímá názor ostatních.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dotaz ohledně prohlášení poplatníka u dvou zaměstnavatelů
« Odpověď #2 kdy: Březen 06, 2012 »

Šla bych rovnou na variantu č. 3. Myslím, že se FÚ spokojí s tím, že vybral daň a dál nebude nic řešit.
IP zaznamenána

Salem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
jsem OSVČ a zároveň po část roku pracuji na DPČ. Potvrzení o zdanitelných příjmech se vydává pokud zaměstnanec měl příjem alespoň v jednom měsíci přes 5 000kč. Chci se zeptat zdali se myslí hrubého nebo čistého. Můj nejvyšší příjem byl 6 166kč hrubého. Mohu si tyto příjmy zahrnout do daňového přiznání?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387

Dobrý den, myslí se 5 tisíc  hrubého.  Vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2012, a přenesete do řádků 31-35 na druhé straně daňového přiznání. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]