Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpočet úroků z hypotečního úvěru vs. pronájem  (Přečteno 767 krát)

ZdeneB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den, můj dotaz se týká případu pořízení bytu na HÚ, kdy jsem uplatňoval několik let v souladu se zákonnými podmíkami úroky z úvěru pro snížení ZD. V roce 2/2012 jsem splatil celý úvěr, obdržel jsem oznámení o výši zaplacených úrocích do února včetně a následně od 5/2012 byt pronajal. Podle zákonných podmínek můžu či nemůžu? už úroky za rok 2012 uplatnit pro snížení ZD, v případě pronájmu ano jako skutečný výdaj vůči příjmum za pronájem pokud nezvolím uplatnění paušálním výdajem. Otázka zni, zda neexistuje (něco jako zákonná retroaktivita) a v případě, kdy jsem byt pronajal (odstěhoval) zaniklo tím fyzické bydlení, tj. řešení mé bytové potřeby, nemůže vzniknout povinnost zdanit (formou dodatečného přiznání) všechny uplatněné úroky z úvěru z důvodu, že jsem původně bytovou potřebu řešil?

Současně mě s tím napadá i teoretická otázka, zda je možné, aby se např. takto uplatňované úroky mohli přerušovat, v případě kdy byla nemovitost pronajímána např. na 2 roky a pak následně zas užívána původním vlastníkem a uplatňovány úroky?
IP zaznamenána
Stran: [1]