Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Osoba bez zdanitelných příjmů + Dohoda o provedení práce ze zahraničí  (Přečteno 1889 krát)

Tomek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20

Dobrý den,
prosím o radu.
Hodlám se stát osobou bez zdanitelných příjmů a platit si zdravotní a asi i sociální (vím, že nemusím, uvidím).
Mám trochu povědomí o DoPP, že do 10.000,- měsíčně se to nedaní, nic neodvádí, atd.
Zajímá mne, jak je to s možností přivýdělku u člověka z Německa? Lze to vůbec nějak? Jakým způsobem bych to pak danil, nebo nedanil, odváděl další pojistné? Měl bych vůbec povinnost to nějak dokládat?

Díky moc!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

DoPP s výše uvedenými pravidly můžete uzavřít pouze podle českých zákonů. V tom případě by se Němec musel stát českým zaměstnavatelem a daně by odváděl on. Pochybuji, že by se do toho hrnul. Nevím, jestli je nějaká možnost, aby vás zaměstnal a vyplácel podle německých zákonů.

Ještě mě napadlo, že byste si našel českého plátce DPH, kterému byste fakturoval své služby, a který by vaše služby přeprodával německému klientovi. Pokud poskytujete služby pouze českým zákazníkům, tak se nemusíte okamžitě stát plátcem DPH, stal byste se jím až po dosažení obratu 1 mil. Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]