Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Formuláře při dohodě o provedení práce  (Přečteno 2497 krát)

jana-m1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Formuláře při dohodě o provedení práce
« kdy: Září 02, 2012 »

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Pročetla jsem veškeré informace, přesto nejsem úplně v obraze, hlavně v oblasti \"papírování\" a nechci něco zanedbat... Jsem na MD a nyní mě můj přítel OSVČ několik měsíců zaměstná na Dohodu o provedení práce ve výši 10tis. měsíčně. Vím, že tam není povinnosti k zálohám na sociální a zdravotní pojištění. Protože mám za rok odčitatelné položky, podepíšu Přihlášení k dani. Můj dotaz zní- kdo z nás dvou kam co musí hlásit? To mé podepsané přihlášení odevzdám až při ročním zúčtování daně či mám odeslat ihned? Nebo stačí, že už ho mám u svého zaměstnavatele, u kterého ale v současné době nemám žádný příjem? Nemusím mít ŽL? A jak by měla \"vypadat\" má \"výplatní páska\" nebo mi má vystavit fakturu?Omlouvám se za množství dotazů, ale vůbec nevím, jak v tomto případě postupovat. Děkuji za případnou odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Formuláře při dohodě o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Září 03, 2012 »

Dobrý den, dohoda o provedení práce je druh pracovního poměru, v žádném případě nevystavujete fakturu, není třeba ŽL.
Podepíšete prohlášení poplatníka,  to má u sebe založeno zaměstnavatel.
Zaměstnavatel by se měl - pokud už nemá jiné zaměstnance - zaregistrovat na FÚ jako plátce zálohové daně.  
Také by se měl zaměstnavatel přihlásit k platbě zákonného pojištění za zaměstnance.
Výplatní páska - no jakou mu program při tvoření mzdy nabídne, tak bude vypadat.
Jana
IP zaznamenána

jana-m1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Formuláře při dohodě o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Září 03, 2012 »

Dobrý den, moc děkuji za Vaši rychlou odpověď. Zaměstnance nikdy neměl, takže provede registraci a i když je daň nulová, musí ji hlásit každý měsíc nebo stačí ročně? A v případě, že odměna bude vždy do výše, kde se pojištění neplatí i přesto se musí přihlásit k platbě pojištění? ( Mzdu nikdy nevyplácel, proto byl ten dotaz ohledně faktury nebo výplatní pásky...) ještě jednou moc díky a přeji hezký den.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Formuláře při dohodě o provedení práce
« Odpověď #3 kdy: Září 03, 2012 »

Dobré odpoledne, i když je daň nulová, musí se zaregistrovat na FÚ, ale nic nehlásí, až v únoru následujícího roku vyplní a odevzdá na fú tiskopis s nulami, tedy jednou ročně.
K žádné platbě pojištění - myšleno zdravotní a sociální se nehlásí.
Ale podle mne by se měl zaregistrovat k zákonnému pojištění - někdo na to kašle, a prochází mu to...  

http://www.koop.cz/nase-produkty/zakonne-pojisteni-odpovednosti-zamestnavatele/
IP zaznamenána
Stran: [1]