Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zahraniční služební cesta  (Přečteno 1994 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Zahraniční služební cesta
« kdy: Září 07, 2012 »

Dobrý den, mám dost zmatek v kurzem u cestovních náhrad. Proto prosím o radu.
Zaměstnanec, který jezdí do zahraničí, má firemní platební kartu (trvale, nevrací ji), kterou platí
pokud možno všechny výdaje v zahraničí, takže po návratu ze služební cesty je mu dopláceno
většinou pouze stravné, a to ve měně, kterou si dohodne (zpravidla v ? nebo v Kč).

Doklady za ubytování a PHM ze zahraničí (hrazené platební kartou) mám v různých měnách,
naposled byl doklad za čerpání PHM v Maďarsku v HUF, ubytování v Rumunsko v ROL. Z bankovních
účtú zaměstnavatele většinou \"mizí\" buď ? nebo Kč.

1. mohu doložené doklady zaúčtovat ve měně, ve které jsou vystaveny, tzn. v HUF nebo ROL (systém
nám tyhle měny umožňuje), použít pevný kurz účetní jednotky pro daný měsíc a zúčtovat kurzový
rozdíl oproti stržené platbě? nebo

2. bych měla řešit přepočet těchto dokladů na měnu, ve které je vyúčtování zahraniční cesty (formou
    přepočtu kurzem prvního dne pracovní cesty) a v účetnictví již účtovat doklad např. v eurech (přestože
    je vystaven v HUF) pevným kurzem společnosti? kurzový rozdíl by vznikl také, ale jiný.

Mám v tom dost zmatek. A názorů jsem četla několik. Moc děkuji.
IP zaznamenána

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Zahraniční služební cesta
« Odpověď #1 kdy: Září 07, 2012 »

Omlouvám se, namísto otazníků měla být měna EUR.

Také jsem četla názor zaúčtovat doklad, který je placený kartou do nákladů ve výši a měně, ve které
byla stržena platba v bankovním výpisu, tzn. např. doklad v srbské měně placený kartou, v bance stržena
eura, zaúčtovat do nákladů tento doklad v eurech a přiložit k němu výpis z platební karty.

Už vážně nevím, co je správně.
IP zaznamenána
Stran: [1]