Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jaké DPH?  (Přečteno 1336 krát)

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
Jaké DPH?
« kdy: Únor 29, 2012 »

Podnikám v oboru podlahářství.Od ledna jsem Q plátce DPH a vztahuje se na mě PDP.Chci se zeptat v rámci zakázek si také účtuju dopravu-návoz materiálů a zaměstnanců.Budu tuto dopravu fakturovat úplně zvlášt nebo ji mohu zahrnout do celkové zakázky/práce vč.materiálu a dopravy/.jde mi hlavně o to,že když budu dělat ve snížené sazbě 14%,tak aby to nebylo špatně. děkuji
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
Jaké DPH?
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2012 »

Fakt mi nikdo neumí poradit,?
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Jaké DPH?
« Odpověď #2 kdy: Březen 01, 2012 »

Přemýšlím, kdy může být investor a stavební práce se sníženou sazbou? Jedině snad nějaké bytové družstvo nebo pan domácí? Proč si komplikujete život s vyúčtováním režijních nákladů na stavební práce? Udělejte si smluvně takovou cenu za práci, aby pokryla i vaše režijní náklady a nemusíte odvádět vyšší sazbu. Budete mít vyšší příjmy a režijní náklady od nich odečtete a ke zdanění vám zůstane stejný zisk, ne?
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
Jaké DPH?
« Odpověď #3 kdy: Březen 01, 2012 »

Ve 14% je třebas.. podlahy v domech pro bydlení,podlaha bude účtováne investorovi a ten fakturuje konečnému zákazníkovi.
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Jaké DPH?
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2012 »

...takto jo, jen jsem měla na mysli, že PDP je možná jen třeba pro byt. družstvo nebo pana domácího pokud jsou plátci, ale to vy určitě víte .... Dělám účetnictví pro stavební firmy a všechny jsem je přesvědčila, aby se režijními náklady nezabývali,  ve fakturaci prostě dohodnou vyšší cenu, která náklady pokryje... Lenka
IP zaznamenána
Stran: [1]