Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daňové přiznání  (Přečteno 2309 krát)

Lanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
daňové přiznání
« kdy: Únor 23, 2012 »

Dobrý den, chci se zeptat jsem OSVČ vedu daňovou evidenci od 1.1.2012 jssem činnost pozastavil a jsem veden na ÚP daňové přiznání jsem již odevzdal ale vrtá mi hlavou jestli jsem tam neměl uvést pohledávky a závazky které jsem neměl ještě uhrazené byly uhrazené až teď v únoru nebo budu muset příští rok podat přiznání i přehledy na VZP a OSSZ.já si myslím že uvádím jen skutečné příjmy které jsem obdržel k 31.12.2011 ale js zmatený tím pozastavením činnosti jestli to nemám náhodou špatně.

                                                                                                         Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2012 »

Pokud jste přerušil činnost až v roce 2012, tak jste do daňového přiznání za rok 2011 správně uvedl jen příjmy, které jste obdržel do 31.12.2011.  Úpravy základu daně byste provedl až v případě, že činnost neobnovíte do termínu pro podání daňového přiznání za rok 2012, tedy do 1.4.2013.
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2012 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má moje sestra podávat daňové přiznání. Je na mateřské dovolené a pracovní poměr ji stále trvá, ale nemá zde žádné příjmy, ještě pracuje na dohodu o pracovní činnosti, kde má příjem cca 8000 Kč hrubého - zde má podepsané Prohlášení poplatníka a daň má zde nulovou.
Děkuji.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2012 »

Vaše sestra má příjmy ze závislé činnosti  a vzhledem k podpisu Prohlášení jí není strhávána žádná daň ze mzdy. Není co zúčtovávat za rok a aní nemá povinnost podávat DAP
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Únor 28, 2012 »

Moc děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

chertana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
daňové přiznání
« Odpověď #5 kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den. Prosím poraďte. Pokud OSVČ je povinná vest účetnictví (je zapsaná v OR jako cizinka), může uplatnit výdaje procenty? Pokud ano, tak co tedy s přílohy k DPFO ( Výkazy zisku a ztráty, rozvaha...). Děkuji.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
daňové přiznání
« Odpověď #6 kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den, vedu jednu osvč - cizince, uplatňuje výdaje procentem z příjmů. K přiznání vytvořím a přiložím výkaz zisku a ztrát a rozvahu. Ale neptejte se mne, jak tyto výkazy tvořím... dalo by se říct \"lidová tvořivost\" ...  v každém případě, finanční úřad, kam toto jde, to tak nějak toleruje....

Příjmy-příloha č.1 ř. 101 přiznání  dám do výkazu zisku a ztrát do výkonů,
výdaje z přílohy č.1 ř.102  procentem dám do výkazu zisku a ztrát do výkonové spotřeby. Toť vše, co dávám do výkazu zisku a ztrát.

Do rozvahy dám rozdíl mezi příjmy a výdaji do aktiv do krátkodobého majetku, do pasiv tu samu částku do výsledku hospodaření...toť vše.

Ale opravdu je asi můj fú tuze tolerantní.

Jana
IP zaznamenána

chertana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
daňové přiznání
« Odpověď #7 kdy: Únor 29, 2012 »

Děkuji za odpověď. Já jsem si spíš myslela, že se účetní závěrka ne má k DPFO dávat vůbec v případě výdajů paušálem, protože se týká přímo účetnictví. Ví někdo ještě, jak to funguje?
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
daňové přiznání
« Odpověď #8 kdy: Březen 01, 2012 »

Taky mám takový případ FO vede účetnictví, výdaje uplatňuje paušálem. Takže podvojně zaúčtuju celý rok, zjistím zdanitelné výnosy a do přiznání dám výdaje paušálem (jsou-li výhodnější). Vypočtenou daň zaúčtuju a sestavím rozvahu a výsledovku z účetnictví a přiložím k přiznání a do přílohy napíšu, že daňové výdaje jsou uplatněny paušálem, toť celé.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
daňové přiznání
« Odpověď #9 kdy: Březen 01, 2012 »

Ano, já také postupuje přesně tak jak popsala Lenka. Závěrka se samozřejmě příkládá.
IP zaznamenána

chertana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
daňové přiznání
« Odpověď #10 kdy: Březen 01, 2012 »

Děkuji mockrát.
IP zaznamenána
Stran: [1]