Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP  (Přečteno 5209 krát)

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719

Dobrý den, paní Zdeno, prosím Vás o názor :
  Známý mě požádal o vyplnění DAP 2011, měl 1 zaměstnavatele, jinak ÚP.
 
  Předložil \"Potvrzení....\" od tohoto zaměstnavatele ( prohlášení podepsal), ve kterém je uvedena částka JEN NA Ř.1, JINAK SAMÉ 0 .

  Jedná se mu o \"uplatnění\" dětí ( v \"Potvrzení\" je uvedené nemá)

  1) Přiznání podávat nebude, řádky  2, 4, 5 = 0, není co danit, takže ani děti nemůže uplatnit ? Částka na ř.1 vyšší jak 48 000 Kč.
  2) Poradím mu, aby si děti \"uplatnila\" manželka ( vím, že je zaměstnána)
  3) Může si manželka uplatnit slevu na něho ? Částka na ř.1 je vyšší jak 68 000 Kč, ale vyplacené O Kč . Já myslím, že může.
   
   Ještě jsem se s takovým  \"Potvrzením\" nesetkala, vždy byly mzdy vyplacené celé nebo aspoň část.
   Nemluvila jsem s ním, \"Potvrzení\" mi nechal doma, když jsem byla mimo.


    Děkuji za Váš názor.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2012 »

Ještě k bodu 3) samozřejmě, že započítá vyplacenou podporu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #2 kdy: Únor 09, 2012 »

1) Podle § 38g/2 ZDP nemá povinnost podat přiznání. Neměl příjem. Nebo měl příjem, ale jen od jednoho plátce, u kterého podepsal prohlášení (vystavili potvrzení, žádná daň, uplatnili minimálně slevu na poplatníka, takže musel podepsat prohlášení). Nebo je potvrzení blbě (vyplatili peníze, nezapsali do ř. 2,) nebo jsem blbá já:-)

2) Pokud je manželka zaměstnaná a měla za rok 2011 hrubý příjem vyšší než 48 tis. Kč, tak ať raději uplatní děti ona, bude to jistější. U manžela si také nejsem jistá, zda by to bylo možné uplatnit daňové zvýhodnění. Podle § 35c/4 ZDP může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem. Podle potvrzení bylo zúčtováno, ale nebylo vyplaceno, takže zřejmě neměl příjem.

3) Také si myslím, že manželka může uplatnit slevu na vyživovaného manžela. Platí za předpokladu, že neměl nadlimitní příjem. Pozor, do vlastních příjmů se započítávají například i odměny za DoPP, které byly zdaněné srážkou, takže na ně nemá potvrzení.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2012 »

Děkuji, paní Zdeno, jsem z toho taky blbá. Budu mu volat, jestli opravdu neměl příjmy proplacené  a vše mu dluží. Z toho si to odvodím,
 protože ty příjmy byly takové, že i po uplatnění slevy na poplatníka, daň vychází ( to jsem si propočítávala ), ale přesto je všude 0.

 Ještě jednou díky, chtěla jem vědět, jaký na to máte pohled vy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2012 »

Ještě mě napadlo, že mu možná část nevyplacené mzdy vyplatil úřad práce.

Jestliže nedostal žádné peníze, tak nemá PŘÍJEM alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy a nemůže si uplatnit daňový bonus.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #5 kdy: Únor 13, 2012 »

Zdeni, děkuji, Kč žádné zatím neobdržel. Na ÚP  šel 29.12.2011 a \" prý je to v řešení\".
 Vysvětlila  jsem jeho manželce, co má udělat, aby o \"uplatnění dětí\",nepřišli . Příjmy měla vyšší jak 48 000 Kč.
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Potvrzení o zdanitelných příjmech a podání DAP
« Odpověď #6 kdy: Únor 08, 2014 »

Dobrý večer,
chtěli bychom se zeptat, jak vyplnit Potvrzení o zdanitelných příjmech u zaměstnance, který u nás pracoval celý rok 2013, ale Prohlášení poplatníka měl u nás podepsané jen na první 3 měsíce (pak ho podepsal u jiného zaměstnavatele kde měl vyšší příjem). Pracuje u nás na dohodu o pracovní činnosti. Máme vystavit dvě potvrzení? To první, že u nás pracovat 3 měsíce a měl podepsané prohlášení a to druhé, že u nás pracoval 9 měsíců a neměl podepsané prohlášení?
Předem moc děkujeme za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]