Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přenesení DPH  (Přečteno 1073 krát)

Bozulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 0
Přenesení DPH
« kdy: Leden 19, 2012 »

Dobrý den, mám několik nejasností v konkrétních činnostech, nevím zda se přenesení týká i následujících uvedených případů.
1.Instalace kamerových systémů a jejich oprav?
Pokud ano, tak zda pokaždé, a dle jakého kódu klasifikace.
2. Je přenesením např.oprava bojleru ? myšleno přenastavení elektroinstalace a umožnění jeho dálkového ovládání pomocí SMS?
    Týká se to topení ? v kódu 43.22.12 : údržba a opravy dom.kotlů a hořáků?
3. OSVČ (plátce) montuje světlíky na průmyslové haly ? jedná se o přenesení dle 43.99.5 ?montáž ocel.konstrukč.prvků
    Nebo dle 43.91.11 práce na střešních konstrukcích? A jak to bude v případě, že půjde pouze o opravu a nikoliv o novou instalaci světlíku?
    Jelikož jsem našla, že opravy a údržba ocel.konstrukcí je v 33.11.11..
4. Pokud OSVČ provádí zemní a výkopové práce ? musí si např.zjistit od zadavatele, zda po jeho zplanýrování a např. vytahání pařezů apod.
   Bude na tomto místě park, nebo zda tam pak bude stát nějaká budova či hala? Parky jsou v úpravách krajiny, kdežto příprava staveniště je
   V sekci F. Musí si to u každé práce zjišťovat, pokud OSVČ dostane zakázku prostě jen na úpravu nějaké plochy? A žádné jiné práce už po něm
   nechtějí? A jak to bude v případě, že práce bude vykonávat pro obec?
5.Pokud vystavím fakturu za práce spadající do přenesení DPH a jedna z položek bude doprava, bude i ta v režimu přenesení? Je myšlena jako  
  součást vykonaných prací? Nebo se na ní pohlíží zvlášť a budu ji účtovat s DPH?

 Opravdu v tom nemám zcela jasno, pokud mi poradíte nějakou jednoduchou pomůcku, jak určit zda jde o přenesení u jednotl.prací, nebo ne,
 budu Vám Vděčná. Na adresu \'RC-stavebnictvi@ds.mfcr.cz\' jsem již také psala, stále však bez odpovědi, zřejmě jsou zahlceni.
 Mnohokrát vám předem děkuji za Váš čas a budu se těšit na odpověď hodně by mi to pomohlo.
IP zaznamenána
Stran: [1]