Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vypořádací koeficient dph  (Přečteno 2512 krát)

Meli

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Vypořádací koeficient dph
« kdy: Listopad 26, 2011 »

Paní Zdeno, moc prosím o radu. S krácení koeficientem se setkávám poprvé, takže v tom poněkud tápu.
Společnost pronajímá nebytové prostory. V prvním čtvrtletí pouze plátcům. V tomto období mám na vstupu
fakturu za inzerci - nabídka pronájmu - u které jsem si uplatnila plný odpočet DPH - nebyl důvod krátit,¨
veškeré výstupy byly daněné. Zapomněla jsem říct, že v r. 2010 vyšel vypořádací koeficient 0,62.

Ve druhém čtvrtletí se objevil nájemce - neplátce. A znovu další faktura za inzerci v novinách. V tomto
okamžiku jsem již DPH na vstupu krátila zálohovým koeficientem pro rok 2011 = 62%

A teď právě nevím - za poslední zdaňovací období vypočítám nový vypořádací koeficient a tím bych měla
přepočítat DPH u krácených plnění za rok 2011. Mám do vyrovnání vzít obě faktury za inzeráty nebo
pouze tu, u které jsem krátila DPH na vstupu? V pokynech pro vyplnění daňového přiznání vidím napsáno
\"změna odpočtu na ř. 53 = součin řádku 46 \"krácená plnění\" x vypořádací koeficient z ř. 53 levý sloupec). Fakturu z prvního čtvrtletí v krácených plněních nemám, ale myslela jsem, že bych ji do ročního vypořádání zahrnula.  Nejsem si ale vůbec jistá.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vypořádací koeficient dph
« Odpověď #1 kdy: Listopad 27, 2011 »

Do vyrovnání vezměte jen fakturu, kterou jste krátila. Vypořádacím koeficientem přepočítáváte jen ta plnění, která jste během roku krátila, plnění s plným nárokem na odpočet se nepřepočítávají.
IP zaznamenána
Stran: [1]