Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Autor Téma: §92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví  (Přečteno 116050 krát)

lenny40

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #90 kdy: Červen 28, 2012 »

Ano, záleželo by asi na tom, na koho narazíte při kontrole. Někomu by takové vysvětlení určitě stačilo a jiný by se tím zabýval \"hlouběji\". Já jsem takto vystavila jednu fakturu  špatně a nehodnám s tím nic dělat. Při kontrole případně \"objasním\" nějakým podobným vysvětlením jak píšete vy. My smlouvy o dílo žádné nesepisujeme, teď ste mi nasadila brouka do hlavy:-)
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #91 kdy: Červen 28, 2012 »

Moc se omlouvám za toho brouka :-). Ale já také žádné smlouvy neřeším.
O smlouvách mluvila jedna účetní z naší konkurenční firmy. Řešily jsme spolu obdobný přemět podnikání v souvislosti s PDP. Ona říká, že ještě čeká na vyjádření jejich auditora a během týdne bude mít výsledek. Tak jsem zvědavá, co pan auditor. Jestli se se mnou o výsledek podělí, věřím, že ano, tak se ozvu. Zatím přeji pokud možno klid :-)
IP zaznamenána

mokal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #92 kdy: Červenec 09, 2012 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda montáž osvětlení v chladícím regálu v prodejně se týká RPDP. děkuji Monika
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #93 kdy: Červenec 11, 2012 »

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně lití betonu do základů. Firma nám doveze beton k lití a fakturuje s DPH. Jiná firma jako subdodávku nám rozváží beton po stavbě a lije beton do základů. Dále si práce provádíme sami. Mohla bych poprosit zkušenější o radu zda tento rozvoz betonu a jeho lití do základů bude fakturován režimu PDP v kódu 43.99.40. Děkuji moc za názor.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #94 kdy: Červenec 11, 2012 »

Cituji z vyjádření firmy SIAK spol. s r.o. :
Přeprava betonu autodomíchávačem je výkonem nákladní dopravy silniční CZ-CPA subkategorie 49.41.19. U tohoto plnění se neuplatní RPDP.
Podle vysvětlivek ke klasifikaci se za betonářské práce považuje lití betonu do bednění a jiné práce obecně používající beton. Podle vyjádření CSú se za betonářské práce, resp. za lití betonu do bednění, považují práce, kdy je beton litý do bednění stavěných částí staveb a současně jsou prováděny související specializované betonářské práce.
Z pohledu dodávky stavebních prací se při čerpání betonu jedná o vnitrostaveništní dopravu betonu na určité místo a takováto vnitrostaveništní doprava může být prováděna čerpadlem nebo stavebním jeřábem a vždy je považována za dodávku stavební práce. U tohoto plění se uplatní RPDP
IP zaznamenána

jitkab

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #95 kdy: Červenec 17, 2012 »

Dobrý den, můžu poprosit o radu? Jsme stavební firma. Přišla nám jediná faktura za dopravu (1. objednávka) i za práci stavebního stroje s posádkou (2. objednávka). Živnostník si účtuje DPH u obou druhů služeb. Je to správně? Nebo jak to má být? Dva režimy na 1 faktuře (když 2 objednávky) a nebo rozdělené na 2 faktury? Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #96 kdy: Červenec 17, 2012 »

Dobrý den.
Pokud skutečně spadá práce tohoto stroje do RPDP, tak by živnostník měl vystavit DVÉ faktury s rozdílnými typy DPH.
Dva režimy na jedné fa si neumím přestavit. Můj SW to neumí. Ale i kdyby uměl, tak by mohly z důvodu různých typů DPH vzniknout problémy na straně odběratele s jeho SW :-)
IP zaznamenána

jitkab

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #97 kdy: Červenec 17, 2012 »

Děkuji. Už jsem se domluvila, že vystaví 2 faktury. Ale stejně by mě zajímalo, jestli by se mohla vystavit fa se 2 režimy. Náš SW by to zvládl;-)
Citace: Marie66
Dobrý den.
Pokud skutečně spadá práce tohoto stroje do RPDP, tak by živnostník měl vystavit DVÉ faktury s rozdílnými typy DPH.
Dva režimy na jedné fa si neumím přestavit. Můj SW to neumí. Ale i kdyby uměl, tak by mohly z důvodu různých typů DPH vzniknout problémy na straně odběratele s jeho SW :-)
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #98 kdy: Srpen 03, 2012 »

Prosím o radu, máme zakázku v režimu PDP. Na část zakázky jsme s jinou firmou uzavřeli Smlouvu o dílo, jejíž náplň podléhá také PDP.
Dílo bude firma fakturovat postupně. Obdrželi jsme první fakturu na část technologie bez montáže s odkazen na Smlouvu o dílo - firma fakturovala bez DPH.
Je to prosím správně? Děkuji za názor.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #99 kdy: Srpen 13, 2012 »

Předpokládám, že firma bude (třeba později) fakturovat podle smlouvy o dílo i montáž. Toto je buď dílčí plnění dle SoD, nebo záloha, obojí by bylo bez DPH.
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #100 kdy: Srpen 14, 2012 »

Paní Zdeno děkuji moc za radu.JanaM
IP zaznamenána

PetraP10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #101 kdy: Září 14, 2012 »

Dobrý den,
chtěla bych se optat, obrdželi jsme fakturu za jeřábnické a vazačské práce včetně manipulace jeřábu. Tyto práce do R PDP spadají. My měli pronajaté tyto slžby ne tentokráté přímo na stavbě jako takové, ale práce byly prováděny na skladovací hale. Bude zde skutečně fakturace s DPH správně, nebo by měla být faktura bez DPH v R PDP? Našla jsem k tématu jeřábnických prací více názorů. Mohu prosit ten Váš?
Děkuji
IP zaznamenána

Josefka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #102 kdy: Září 18, 2012 »

reaguji na tento případ:


    seis napsal(a):

    Máme podobný náplň činnosti jako paní prochajda.hana: malá stavební firma, která provádí úpravy hřišť (stavební úpravy + dodání materiálu). Občas jsme ale pouze subdodavatelem pro větší firmu, konečný příjemce (uživatel) je pak město, obec, soukromá osoba. Bude platit RPDP i v takovémto případě? Děkuji

Podle mého názoru by měl platit RPDP. Myslím, že nemusíte zkoumat, kdo je konečným příjemcem, ale budete řešit jen vztah zhotovitele a objednatele. Pokud práce spadá pod kódy 41, 42 a 43 klasifikace CZ_CPA a obě strany jsou plátci, pak se podle § 92e ZDPH použije režim přenesení daňové povinnosti.

Není to stejný případ jako tady?
 
2. Stavební s. r. o. DIČ 11112222 provede opravu chodníku pro městský úřad, který je plátcem DIČ 00001111. Jelikož obec pořizuje plnění pro potřeby související výlučně s její činnosti výkonu veřejné správy (jedná se o činnost, která nesouvisí s ekonomickou činností), a proto nebude uplatněn režim přenesení daňové povinnosti. Stavební s. r. o. vystaví běžný daňový doklad, kde uvede základ daně, sazbu daně a výši daně. Uvedený režim uplatněn nebude.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #103 kdy: Září 21, 2012 »

Nikoliv, to jsou dva odlišné případy.

První případ: 2 stavební firmy, obě plátci, proto se použije režim přenesení daňové povinnosti.

Druhý případ: obě strany sice plátci, ale objednatelem je obec, která přijaté plnění nebude ani z části využívat ke své ekonomické činnosti, takže v tomto případě vystupuje jako osoba nepovinná k dani (jako neplátce), takže se nepoužije režim přenesení, ale stavební firma bude účtovat s daní (jako kdyby fakturovala neplátci).
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #104 kdy: Září 24, 2012 »

firma (plátce DPH) nám (firmě DPH) opravila u budovy se smíšeným zbožím zábradlí.staré dřevěné zlikvidovala,vyrobila nové plastové a namontovala na místo.ale přišla nám faktura klasicky s DPH.podle mě to ale spadá pod RPDP (43.29.12.). je to tak?děkuji
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9