Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: internetový obchod - balené potraviny  (Přečteno 1577 krát)

Anna123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
internetový obchod - balené potraviny
« kdy: Říjen 25, 2011 »

Zdravím všechny, omlouvám se, jestli se to tady někde řešilo, jestli ano, klidně mi sem hoďte jen odkazy na příslušné vlákno.

Mám dotaz: v současné době provozuji e-shop s dárkovým zbožím. Nemám sklad, vše mám doma. Mám zájem o rozšíření podnikání na prodej zahraničních potravin - balených, které vydrží. Nic, co by se mohlo zkazit (tedy sušenky, čaje, marmelády atd.).
Mám dotaz: co všechno bych musela splnit? Přečetla jsem si, že nejdůležitější je dbát na správné skladování potravin, hygienu, zdravotní způsobilost. Tak jenom prosím potvrďte to, jestli co říkám, je správné.
- Mohu prodávat zboží pouze přes e-shop a skladovat je doma v obytných / skladovacích prostorách (samozřejmě v nějakých k tomu upravených prostorách, aby byla dodržena správnost skladování potravin, jak je potřeba)?
- Když je provozovna v mém domě, předpokládám, že splňuji rovnou hygienické předpisy - nebo je potřeba prostor nějak speciálně upravit (kromě toho, že by byly produkty řádně, v čistém prostředí uskladněné)? Moc nerozumím tomu, co vlastně hygienické formy představují. Je někde jejich přehled?
- Musím asi zboží v cizojazyčném balení opatřit českými etiketami, že? Jsou na to nějaké předpisy, jak mají etikety vypadat? Je potřeba na nich mít razítko nějakého úřadu, nebo si ji mohu jen vyrobit sama?
- Co vlastně znamená ona zdravotní způsobilost zaměstnanců? Kde získám zdravotní průkaz?

 Moc děkuji za odpovědi. Jestli mi k tomu můžete někdo říct cokoli dalšího, budu ráda. Díky Anna
IP zaznamenána

Suzi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
internetový obchod - balené potraviny
« Odpověď #1 kdy: Leden 18, 2013 »

Přeji hezký den, také mě zajímá to, na co se ptá Anna. Též chci zařadit do prodeje přes e-shop podobné zboží. Etikety mám české, to neřeším, jen mě zajímají ty podmínky skladování (jde o müsli, corn flakes, pufované výrobky... vše dehydrované). Pokud budou v chladné a suché místnosti, tak je vše ok? A ještě řeším jednu věc mimo: Na hračky pro zvířata nejsou žádné technické normy? Nic jsem k tomu nenašla, všude se řeší jen hračky pro děti. Kdyby někdo poradil, byla bych moc ráda. Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]