Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP místo podnikání?  (Přečteno 1749 krát)

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
DPP místo podnikání?
« kdy: Říjen 03, 2011 »

dobrý den,

chci se projistotu zeptat, i když jsem už četl pravidla DPP, zdal-li je v pořádku, když zkrátka pracuji JEN na DPP - jako externí grafik - u jednotlivých zaměstnavatelů do 150h/rok u každého z nich místo založení živnostenost. listu? Už to takhle provozuju druhým rokem.
Zaměstnavatelé odvádí daň těch 15% a já platím jen zdravotní jako OBZP a s každým mám uzavřenou DPP. Pokud jim ty moje smlouvy bude kontrolovat finančák, tak jestli mi za takové \"podnikání\" nehrozí nějaká kontrola nebo rovnou pokuta???Nebo jsetli mi třeba nehrozí se zvyš. výdělky časem i vyptávání se na moje \"podnikání\" ze strany banky???
Zatím mi z těch jednotlivých firem nikdo nic podobného nenaznačoval,ale radši chci mít 100% jistotu, že nedělám \"načerno\" a na živnost. list si kvůli daním a povinném placení soc. a zdrav. pojištění zatím ještě netroufám.


Děkuj za Vaši odpověď

Tom z Brna
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP místo podnikání?
« Odpověď #1 kdy: Říjen 03, 2011 »

Buďte v klidu, nejde o žádné podnikání (nejste podnikatel, jste zaměstnanec), ani neděláte na černo, nýbrž na základě legálně uzavřeného pracovněprávního vztahu. Pokud dáváte přednost pracovněprávnímu vztahu před samostatnou výdělečnou činností, tak Vás nikdo nemůže do podnikání nutit. Žádná pokuta nehrozí. Povinné zdravotní pojištění si platíte, tam je všechno v pořádku. Sociální pojištění platit nemusíte, ale nepojištěná doba se Vám nezapočítá do odpracovaných let pro důchod, to platí i pro případný invalidní důchod.
IP zaznamenána

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
DPP místo podnikání?
« Odpověď #2 kdy: Říjen 04, 2011 »

Díky za Vaši odpověď,ale ještě bych se chtěl zeptat - povedlo se mi získat 2 klienty pro vizualizace ve Velké Británii - je možné uzavřít nějakou podobnou dohodu o provedení práce do zahraničí nebo už musí být na to přímo \"živnostňák\" a klasická fakturace???

Děkuji za Vaši odpověď

S pozdravem

Tom z Brna
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP místo podnikání?
« Odpověď #3 kdy: Říjen 04, 2011 »

To už by bylo na živnostňák s klasickou fakturací. Pokud jsou klienti podnikatelskými subjekty, tak se hned stáváte šťastným plátcem DPH:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]