Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaje procentem  (Přečteno 1381 krát)

ivetapok

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Výdaje procentem
« kdy: Září 14, 2011 »

Dobrý den,
podnikám jako soukromý zemědělec, uplatňuji výdaje procentem 80%. Současně pronajímám traktor který jsem koupila (na úvěr) v průběhu uplatňování výdajů %. Jaké % výdajů mohu dát k tomuto pronájmu, podle mě se nejedná o pronájem ani podle § 9 ani podle §7 protože traktor nemám v obchodním majetku (zákon při uplatňování výdajů % tento pojem nezná) tak nevím jestli i z tohoto příjmu mohu uplatňit výdaje 80%?
Předem mockrát děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výdaje procentem
« Odpověď #1 kdy: Září 15, 2011 »

Proč to nemůže být pronájem podle § 9?   :-). Podle mě by to tak mělo být a uplatňovat výdaj ve výši 30 %
IP zaznamenána

ivetapok

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Výdaje procentem
« Odpověď #2 kdy: Září 16, 2011 »

mockrát děkuji za názor
Nejsem si jistá, ale vždycky jsem si myslela že do §9 patří příjmy z pronájmu majetku který nepoužívám pro své podnikání a v tomto případě traktor používám ke své činnosti a současně ho pronajímám. Protože v případě že bych vedla daňovou evidenci nebo učetinictví tak bych příjmy z pronájmu nechala v §7, protože by se jednalo o obchodní majetek.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výdaje procentem
« Odpověď #3 kdy: Září 16, 2011 »

Je to s tím traktorem složité :-).Jestli tomu dobře rozumím, nemáte ho v OM, náklady na jeho provoz jsou součástí výdajů 80%. Příjmy za jeho pronájem bych zdaňovala podle §9, právě proto, že ho nemáte v OM.
IP zaznamenána
Stran: [1]