Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: řádek 47 přiznání DPH  (Přečteno 3123 krát)

ivo.galousek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
řádek 47 přiznání DPH
« kdy: Srpen 02, 2011 »

Dobrý den,
jsem plátce DPH a vytvořil jsem majetek vlastní činností, který byl v 7/2011 převeden do používání.
Jeho cena je stanovena na 1 200 000 Kč.
Prosím o řešení, jakým způsobem se mi v Daňové evidenci tato 2letá trvající investice bude promítat
od daňového přiznání DPH, počínaje nákupem materiálu a služeb (cihly, pokrávačské práce,...), konče
převedení do užívání.

Děkuji.

I.Galousek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
řádek 47 přiznání DPH
« Odpověď #1 kdy: Srpen 29, 2011 »

Hodnota hmotného majetku, u kterého jste uplatnil nárok na odpočet daně, se uvádí do ř. 47 daňového přiznání najednou ve zdaňovacím období, ve kterém byl majetek uveden do užívání, tedy v přiznání za červenec  (pokud jste  měsíčním plátcem) nebo za 3.Q (pokud jste čtvrtletním plátcem). Řádek 47 je informativní, nemá vliv na výši DPH.

Nárok na odpočet daně (při nákupu materiálu a služeb) jste si zajisté nárokoval v předcházejících zdaňovacích obdobích podle daňových dokladů.  

Pokud bude majetek využíván částečně pro účely s nárokem na odpočet daně a částečně pro účely bez nároku na odpočet, tak postupujte podle informací MF ČR, bod 6:

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/DANE_DPH_01042010_Zmeny-v-pravidlech-uplatnovani-naroku-na-odpocet-dane%281%29.pdf
IP zaznamenána
Stran: [1]