Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dobrovolná registrace k DPH  (Přečteno 1632 krát)

Lutze22

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dobrovolná registrace k DPH
« kdy: Červenec 14, 2011 »

Dobrý den,

chtěl bych se informovat, mám založenou s.r.o., ale nefakturuji. Spousta zakázek mi uniká, protože jsem neplátce a potenciálně bych dodával plátcům.
Co potřebuji k dobrovolné registraci? byl jsem vyzván úřadem abych prokázal, že vykonávám ekonomickou činnost ve smyslu ustanovení § 5 zákona o dani z přidané hodnoty a jsem osobou povinnou k dani.
Ale s mou od ledna jedinou vystavenou fakturou mám asi smůlu, co?
Poradíte?

Díky
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dobrovolná registrace k DPH
« Odpověď #1 kdy: Červenec 15, 2011 »

Můžete zkusit s potenciálními zákazníky sepsat nějakou smlouvu o dodání služeb nebo zboží a rozsah, či objem předpokládaných finančních prostředků. Fú prokázání o výkonu ekonomické činnosti vyžadují, protože někteří \"plátci\" by účelově čerpali nadměrný odpočet.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dobrovolná registrace k DPH
« Odpověď #2 kdy: Červenec 17, 2011 »

Nemáte žádné náklady? Například pořízení majetku, nebo nákup služeb jsou také důkazem o vaší ekonomické činnosti.

Nebo si objednejte nějakou drobnou službu (cena služby nerozhoduje, třeba za korunu)  od unijního plátce DPH, případně od podnikatelského subjektu ze třetí země (například antivirus nebo nějakou drobnou aplikaci, službu AdWords, obrázek z fotobanky .....) a rázem budete plátcem DPH povinně:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]