Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: je třeba živnosťák?  (Přečteno 2183 krát)

majahra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
je třeba živnosťák?
« kdy: Duben 06, 2011 »

Dobrý den,

potřebovala bych vědět, zda potřebujeme nějaký živnostenský list. Máme jen koncesní listinu na dopravu.
Jsme autodoprava a zákazník si objedná dovoz štěrku, písku.. apod.
My nakoupíme za hotové ve štěrkovně a pak vyfakturujeme zákazníkovi dopravu + cenu štěrku.

Díky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
je třeba živnosťák?
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2011 »

Koncese se vztahuje jen na přepravu věcí pro cizí potřebu, nikoliv na nákup a prodej zboží. Podle mého názoru byste měli mít oprávnění k provozování živnosti volné. Relevantní informace podá kterýkoliv živnostenský úřad.
IP zaznamenána

kvetka.tp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
je třeba živnosťák?
« Odpověď #2 kdy: Květen 03, 2011 »

Dobrý den,
jsem zaměstnaná a chtěla bych vystavovat a také prodávat přes internetový obchůdek. Je to velká internetová prodejna v k teré prodávají přihlašení uživatelé vlastnoručně vytvořená dílka. Prodej zde není nijak moc velký. Je potřeba k tomuhle prodeji také živnostenský list nebo zde existuje nějaká vyjímka?
Děkiji
IP zaznamenána

kvetka.tp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
je třeba živnosťák?
« Odpověď #3 kdy: Květen 09, 2011 »

Hezký den, tak nevím, ale asi se odpovídá jen na něco :-(((
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
je třeba živnosťák?
« Odpověď #4 kdy: Květen 09, 2011 »

Dobrý den, toto není placená poradna, ale diskusní forum.  Relevantní informace podá kterýkoliv živnostenský úřad, jak již v jiné odpovědi psala paní Zdena.
IP zaznamenána

kvetka.tp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
je třeba živnosťák?
« Odpověď #5 kdy: Květen 16, 2011 »

Marie66- děkuji za odpověď. Tuhle otázku jsem našla v tématech >>Živnosti<< a jak jinak, než otázkou se otvírá diskuse. :-))
Jinak nevidím důvod, proč by tahle otázka měla spadat do nějaké poradny. Já se chtěla zeptat, myslím že podle názvu diskusního fóra jsem nic špatného neptala.
Diskusní fórum Jak podnikat
Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
je třeba živnosťák?
« Odpověď #6 kdy: Květen 17, 2011 »

Samozřejmě, Vaše otázka byla jistě OK, ale ta trocha ironie se mi nelíbila. Já se jenom domnívám, že odpovědi na tomto foru nelze vyžadovat. V různých sekcích je spousta otázek, ke kterým se nikdo nevyjadřoval.... . V takovém případě je nutné aktivně hledat odpovědi i jinde.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
je třeba živnosťák?
« Odpověď #7 kdy: Květen 17, 2011 »

Citace: kvetka.tp
Hezký den, tak nevím, ale asi se odpovídá jen na něco :-(((
A proč by se mělo odpovídat na všechno? Mimochodem, samo se nic neodpoví, někdo si musí najít čas přečíst otázku a napsat odpověď.

Pokud budete dílka vyrábět a nabízet k prodeji soustavně (stačí opakovaně), pak půjde o živnostenské podnikání, na které byste měla mít živnostenské oprávnění.
IP zaznamenána
Stran: [1]