Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: § 44-Oprava výše daně u pohledávek za dlužníky v insolv.říz.  (Přečteno 1804 krát)

Maťa K.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,

ráda bych jako věřitel využila této možnosti. Splňujeme všechny podmínky, daňové doklady mám již vystavené, ale nevím, kam je doručit tak, aby doručení bylo prokazatelné. Dlužník je v konkurzu. Na adrese sídla firmy nikoho nenajdu.  Dalo by se za doručení dlužníkovi považovat předání dokladu insolvenčnímu správci oproti potvrzení převzetí na kopii dokladu?
IP zaznamenána

radkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den, já mám také tento problém, jen ještě prosím můžete upřesnit  (v zákoně jsem nevyčetla) vystavuje se daňový doklad, nebo opravný daňový doklad. V § 46 je psáno o daňovém dokladu. Dále prosím poraďte, pokud vedu podvojné účetnictví, jak máme tento daňový doklad správně proúčtovat? Typuju 311/343??. Ale pokud jsem si vytvořila opravnou položku k pohledávce v rozvahové hodnotě (což je celá 311) pak bych měla zúčtovat nově vystavený opravný daňový doklad s původní fakturou a tudíž se mi výše pohledávky sníží o tuto částku DPH, měla bych tedy zároveň zúčtovat poměrnou část opravné položky. Opravdu si s tím nevím rady. Děkuji předem za radu. Radka L.
IP zaznamenána

Maťa K.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Co se týká daňového dokladu, § 44 odkazuje na §46 a ten, jak píšete, hovoří o daňovém dokladu. Takže jsem ten doklad nazvala \"Daňovým dokladem\" (byla to vlastní tvorba v Excelu, systémové řešení programátoři teprve připravují). Co jsem vyčetla ohledně účtování, zatím se vedou diskuse. Převládá názor o rozvahovém účtování tak jak píšete 311/343xx, snad bez dopadu na opravné položky, protože ty se dělají podle výše pohledávky přihlášené resp. uznané v insolv. řízení. Ale je to všechno s velkým ?, zatím jsem nenašla žádné oficiální stanovisko. Doporučuji sledovat aktuality na www.mfcr.cz. Víc fakt nevím. A kdybyste někdo zjistili něco ohledně toho doručení, moc prosím, dejte vědět.
IP zaznamenána

radkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Děkuji za odpověď a co se týče Vašeho dotazu, kam doručit vystavené doklady, ptala jsem se na toto daňového poradce na školení (před měsícem) a on mi uvedl přesně ten postup jak jste psala vy, tedy předat insolvenčnímu správci + nechat si potvrdit kopie. Hezký den Radka L.
IP zaznamenána
Stran: [1]