Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: auto na uvěr a odpisy  (Přečteno 1529 krát)

mikeš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
auto na uvěr a odpisy
« kdy: Březen 24, 2011 »

Dobrý den! Jsem OSVČ, platce DPH, vedu DE. 04.2010 v autobazaru jsem pořidil dodavku(Trafik) do obchod.majet. Na faktuře-prodejní cena 293880,- s DPH ,úhrada hned 150000,-Kč  na 143880,-Kč byl vzat úvěr od Home Credit , sjednaný v autobazaru(mimochodem na nehorazný úrok RPSN 61,47%) měs.splatka 7850,-na 60 měs. Odpočet DPH 48980,-Kč  jsem již uplatnil ale se zbytkem-nevím rady.Prosím o pomoc. Podepsaná úvěrová smlouva. Měs.splatka(7850,-) se skladá:úrok, splatka jistiny, hav.pojištění, pojištění zodpověd.za škodu. Co z toho, pokud\' vůbec něco, je dan.uznatelný vydaj? Z jaké částky mám vypočitát odpisy? Pokud\' měs.splátka neni dan.výdaj, jak dam do nákladu že z 143880,-co půjčil od Home Credit vrátit jím můsim 471000,-Kč. Předem děkují za odpověd\' a radu.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
auto na uvěr a odpisy
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2011 »

Fakturu zaúčtujete jako nedaňový výdaj,odpisy budou prováděny z ceny 244.900.-Kč(prodejní cena bez DPH).Splátky budete účtovat následovně: jistina nedaňově,úrok a oboje pojištění daňově.Poněvadž je v každé splátce jiná jistina a jiný úrok,pomáhám si tak,že splátky celé účtuji nedaňově a koncem roku do DE dám úroky v celkové částce a pojištění v celkové částce-daňově.
IP zaznamenána
Stran: [1]