Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňová evidence a půjčka  (Přečteno 1561 krát)

mirda19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Daňová evidence a půjčka
« kdy: Březen 14, 2011 »

Dobrý den, pochopila jsem následující dobře. Koupím si stroj za cenu 30.000Kč na splátky (peníze převede společnost rovnou prodejci). Cenu stroje si rovnou zavedu v DE jako daňový výdaj a splátky potom jako nedaňový výdej? Vzhledem k tomu, že společnost zaplatí částku rovnou prodejci, kam mám tuto částku zapsat - pokladnou peníze neprošly a bankou také ne. Nebo mám vést někde mimo, třeba v majetku?
Děkuji mám v tom docela zmatek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňová evidence a půjčka
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2011 »

Pokud doplatíte úvěr během zdaňovacího období, tak si nedělejte násilí a klidně dávejte do výdajů splátky, ono se to vyrovná. Ale měla byste postupovat tak, jak píšete, splátky úvěru opravdu nejsou daňovými výdaji. Nákup stroje (cenu stroje) bych se snažila dostat do daňových výdajů zápočtem pohledávek a závazků. Úvěrová společnost přislíbila úvěr, vytvořím tedy pohledávku. Prodejce vystavil fakturu, mám tedy závazek. Faktura byla zaplacena úvěrem, započtu svoji pohledávku vůči úvěrové společnosti se závazkem vůči dodavateli. Půjde o daňový výdaj, operace bude bez pohybu finančních prostředků. Pak si podchytím závazek z titulu poskytnutého úvěru, který snižuji jednotlivými splátkami, splátka jistiny nedaňově, splátka úroku daňově. Pokud pracujete v účetním programu, zkuste propátrat nápovědu.
IP zaznamenána

mirda19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Daňová evidence a půjčka
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2011 »

Dobrý den, děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]